Перейти до основного змісту
Стало відомо, скільки громад з Івано-Франківщини отримали допомогу від програми USAID DOBRE

Стало відомо, скільки громад з Івано-Франківщини отримали допомогу від програми USAID DOBRE

Ексклюзивно

З 2016 року 11 громад з Івано-Франківщини були партнерами програми USAID DOBRE й отримали допомогу на придбання техніки для ремонту комунальних доріг, подолання наслідків повеней, розвиток системи громадського здоров’я, створення молодіжних просторів. З них у 2023 році співпрацю з програмою, яка фінансується Агентством США з міжнародного розвитку, продовжили три громади — Тлумацька, Нижньовербізька і П’ядицька.

Про це у коментарі Суспільному повідомив виконавчий директор Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття Ігор Мельничук, який має досвід роботи з програмою.

"Я працював консультантом у Нижньовербізькій і Тлумацькій територіальних громадах. Ми розробляли плани управління комунальними дорогами. Вдалося придбати техніку для водовідведення, очищення ровів, помпи, трактори. Громадам було цікаво попрацювати, щоб зміцнити свої спроможності та отримати матеріальну допомогу. Дуже гарна практика від США", — розповів Ігор Мельничук.

З його слів, для громад Івано-Франківщини призупинення фінансування програм USAID не буде критичним. У період проведення аудиту програм і пізніше громади зможуть скористатися іншими можливостями, серед яких — співпраця з урядами Німеччини, Швеції. Але це потребуватиме часу і зусиль.

Розраховуючи на продовження партнерства з програмою USAID DOBRE, у селі Мала Кам’янка П’ядицької громади планували створити теплиці для вирощування полуниці.

"Мали наміри отримати за програмою 2 мільйони гривень, додати ще пів мільйона власних коштів і поставити за ці гроші шість модульних теплиць. Тож на площі у 3 тисячі квадратних метрів вирощували б полуницю у закритому ґрунті. Ми зараз шукаємо інші можливості. За теперішніх умов і викликів дуже добре, коли є співфінансування донора, бо зараз не можемо самостійно впроваджувати такі проєкти", — каже староста села Мала Кам'янка Микола Гришук.

Мала Кам’янка від співпраці П’ядицької громади з програмою USAID DOBRE отримала понад 7 мільйонів гривень фінансової підтримки на вирощування органічної лохини, продовжує Гришук.

"Спочатку нам надали насосну станцію для крапельного поливу лохини. У 2024 році за підтримки програми ми встановили холодильну камеру і сортувальну лінію. Також був супровід для отримання сертифіката органічного виробництва. Закупили й напівпричіп-маніпулятор із фронтальним навантажувачем. Це не спеціально для вирощування лохини. Але зараз ми ним розвозимо суміш, якою підмульчовуємоМульчування — вкривання поверхні ґрунту соломою, перегноєм, мульч-папером, галькою, щебенем, переробленими відходами грядки", — говорить Микола Гришук.

За його словами, у селі Мала Кам’янка висадили три сорти органічної лохини на шести гектарах землі. З цієї території у 2024 році зібрали 17 тонн ягоди. Біля насаджень порядкують працівники місцевого комунального підприємства. Цей факт ускладнює пошуки нових донорів, каже Микола Гришук, бо вони охочіше співпрацюють із підприємцями й окремими фермерами.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

Топ дня
Вибір редакції
На початок