Перейти до основного змісту
На Прикарпатті почав працювати перший агрохаб

На Прикарпатті почав працювати перший агрохаб

Доповнено
На Прикарпатті почав працювати перший агрохаб
. Unsplash

У селі Мала Кам’янка, яке входить до складу П’ядицької територіальної громади, запрацював агрохаб. Його роботу започаткував проєкт "П'ядицькі культури", який стартував у селі в 2019 році, повідомив Суспільному Карпати староста села Микола Гришук.

За його словами, за умовами проєкту у селі виділили 16 га земельної ділянки. На четвертій частині її площі, залучивши трьох інвесторів, висадили понад 12 700 кущів лохини та облаштували систему крапельного зрошення. На перший врожай ягід, за словами Миколи Гришука, очікують вже за два роки. Тимчасом працюватимуть над логістикою продажу вирощеного, розмноженням лохини і налагодженням співпраці з новими інвесторами. Опікуватися процесом буде комунальне підприємство "Добробут Захід".

Це підприємство, як повідомив виконавчий директор Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття Ігор Мельничук, стане оператором агрохабу. Його працівники допомагатимуть охочим втілювати різні аграрні ініціативи і супроводжувати процес вирощування тих чи інших сільськогосподарських культур.

"У концепції агрохабу було передбачено різні культури. Готуємо зараз інвестиційні тизери на квасолю, шафран, спеції. Не будемо обмежуватися ягодами", – розповів Ігор Мельничук.

За його словами, у П’ядицькій ТГ є добрий потенціал для розвитку агрохабу, бо вона має вигідне територіальне розміщення, багаті природні й трудові ресурси. Агрохаб у П’ядицькій громаді – перший, який запрацював на Прикарпатті.

Євген Ужитчак вклав приблизно 300 тисяч гривень у плантації лохини. Чоловік понад 20 років працює в торгівлі. Каже, що сільське господарство – абсолютно нове для нього. Зацікавився проєктом під час громадських слухань та семінарів, які проводили в селі. Разом із жінкою та сином працюють на полях. Також вивчають досвід інших господарств. Фінансових ризиків, говорить, не боїться.

"Хто не ризикує – той не п’є шампанського, – мовить Євген Ужитчак. – Гроші вкладені, перспектива є. Ми просто аналізували, дивилися по нашій країні, дивилися по інших країнах різні господарства – вони всі рентабельні. Якщо цим займатися серйозно, а не просто так, розвивати це, то перспектива в цього є".

До слова, загальна площа землі, яку на Прикарпатті засадять високомаржинальними культурами, становить 56 гектарів.

Читайте також

  • У П’ядицькій ОТГ на Прикарпатті реалізують проєкт на 3 мільйона гривень. Закладуть плантацію лохини
  • На Франківщині у лабораторії вирощують саджанці лохини
  • Прикарпатець Любомир Вінтоняк виростив шість гектарів лохини

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Топ дня
Вибір редакції
На початок