У перинатальному центрі Івано-Франківська розгортатимуть ліжка для хворих на COVID-19 поетапно

У перинатальному центрі Івано-Франківська розгортатимуть ліжка для хворих на COVID-19 поетапно

У перинатальному центрі Івано-Франківська розгортатимуть ліжка для хворих на COVID-19 поетапно
. Суспільне Карпати

Додаткові ліжка для лікування хворих чи з підозрою на COVID-19 у міському клінічному перинатальному центрі Івано-Франківська розгортатимуть у три етапи по 40 місць. Про це Суспільному Карпати повідомила начальниця управління охорони здоров'я міськради Марія Бойко.

Всього для жителів Івано-Франківської міської ОТГ, за розрахунками МОЗу, потрібно розгорнути 780 додаткових ліжкомісць для хворих чи з підозрою на COVID-19.

"70 % населення ОТГ отримує стаціонарну медичну допомогу у наших закладах охорони здоров'я - центральній міській та лікарні № 1. Зараз розгортають 40 ліжок на базі перинатального центру, наступна черга - ще 40 ліжок і третя - ще 40. Всього - 120 ліжок. Обслуговувати будуть працівники центральної міської клінічної лікарні і перинатального центру. Їх приймуть туди на роботу", - каже Марія Бойко.

За кілька днів у міській дитячій лікарні розгорнуть ще 30 ліжок. Їх обслуговуватимуть медики лікарні № 1 та дитлікарні. Працюватимуть там на контрактній основі.

Пацієнтів з легкою формою захворювання скеровуватимуть в університетську клініку. Там задіють ще додатково 60 місць.

"Коли ми задіємо усі ці заклади, то будемо звертатися до департаменту охорони здоров'я із клопотанням про розгортання ще додаткової кількості ліжок", - розповідає начальниця управління охорони здоров'я міськради Марія Бойко.

Також вона повідомила, що міськомий клінічний перинатальний центр та дитячу лікарню подали до Національної служби здоров'я України для внесення у перелік закладів, у яких лікуватимуть хворих на COVID-19.

Заклади, у яких розгорнули додаткові ліжка, мають незначну кількість кисневих точок, каже Бойко: "Раніше ми не стикалися з такою потребою, тому зараз вирішується питання про виділення додаткових коштів для придбання кисневих концетраторів. В тих закладах, якщо буде потреба під'єднання пацієнта до кисню, вона вирішуватиметься".

Станом на сьогодні, 25-30 % пацієнтів, яких госпіталізовують, потребують кисню.

"Протягом листопада виробляємо проєктно-кошторисну документацію для нарощування кількості кисневих точок у міських лікарнях. І я думаю, що на початку грудня ми будемо говорити, що 80 % наших ліжок забезпечені киснем", - повідомила начальниця управління охорони здоров'я.

Читайте також

На початок