Для лікування хворих на COVID-19 в Івано-Франківську задіюватимуть обласний кардіологічний центр. Туди направлятимуть пацієнтів із центральної міської клінічної лікарні. Про це повідомили на щотижневій нараді у міського голови.
За словами Руслана Марцінківа, розгорнути ліжка в кардіоцентрі доручив голова облдержадміністрації Віталій Федорів. Для лікування пацієнтів там можна додатково поставити 100-120 ліжок. ЦМКЛ та кардіоцентр між собою з’єднані одним переходом.
"Треба задіяти по можливості. Розуміємо, що не всі це підтримають, але є на це політична воля", - сказав Руслан Марцінків.
За словами медичного директора Олега Ціхоня, у лікарні додатково розгорнули ліжка в хірургії, маніпуляційних, операційних блоках. Десять ліжок – у відділенні невідкладної допомоги. В усій лікарні залишилося лише два відділення, куди не приймають хворих на коронавірусну інфекцію – серцево-судинне та хірургічне.
"Ресурсів у нас фактично немає. Але до сьогоднішнього дня ми справлялися. Минулого року ми використовували 2-3 тонни кисню на рік, а зараз – дві тонни на день. Зі Львова нам доставляють кисень кожного дня. Ми працюємо, але якщо, не дай Бог, якась аварія чи машина не приїде, то у нас буде біда", - розповідає Олег Ціхонь.
Зараз у лікарні є 14 апаратів ШВЛ для лікування хворих. До них підключено шість пацієнтів. Також є 16 кисневих концентраторів, але їх планують передати в кардіоцентр чи в пологовий будинок.
Для пацієнтів з ЦМКЛ 80 додаткових ліжок розгорнули у гінекологічних відділеннях пологового будинку. Керівник перинатального центру Сергій Стефанко каже, що пацієнтів готові приймати уже сьогодні. За його словами, усіх хворих виписали чи перевели в інші відділення.
"Ми співпрацюємо з ЦМКЛ. Наші люди пішли укладати контракти з відділом кадрів лікарні. Для лікування плануємо формувати чотири бригади. У наш заклад плануємо приймати тих, кого вже визначить ЦМКЛ після їхнього обстеження та сортування", - зазначив Сергій Стефанко.
Керівник міської клінічної лікарні № 1 Тарас Василик розповів, що для лікування хворих уже задіяли три відділення. Додаткових 20 ліжок змогли розгорнути у консультативно-діагностичному відділенні. Незадіяні – хірургічне та травматологічне відділення.
"Хірургічне відділення у стадії завершального ремонту. Пізніше можемо розгорнути у хірургічному відділенні 40 ліжок. У травматології теж можна приблизно 40, але ми б не дуже хотіли, бо не знаємо, які будуть травми, - розповідає Тарас Василик. – Все, що можемо, те ми зробили".
У лікарні до кінця року планують зробити нову кисневу станцію. Поки що готують потрібну документацію. На це витратять приблизно три мільйони гривень.
Для лікування пацієнтів міської лікарні № 1 залучатимуть також міську дитячу лікарню. Там розгортають 30-40 ліжок. Заступниця директора лікарні Людмила Вітовська каже, що для хворих звільняють педіатрично-соматичне відділення – це поверх із окремим входом.
"Всі моменти ми проговорили з міською лікарнею № 1. Єдина проблема поки що - з персоналом. Говоримо з кожним працівником окремо, бо наші лікарі звикли працювати із дітьми. Якщо ще медсестри не проти, то педіатри побоюються", - зазначила Людмила Вітовська.
Зараз у лікарні є шість кисневих точок та чотири ШВЛ апарати. Проте поки їх задіювати не планують, адже вони знаходяться в окремому корпусі.
"Це не дасть можливості надавати допомогу дітям, адже ми чекаємо росту захворюваності на ГРВІ серед дітей. Зараз на зберіганні маємо 20 балонів з киснем. Протягом року ми використали п’ять. Для дітей цього нам вистачає, але для дорослих цього замало", - додала Людмила Вітовська.
Що відомо
- У франківських лікарнях більше 100 % ліжок заповнено хворими чи з підозрою на COVID-19
- COVID-19 на Прикарпатті: п'ять летальних, понад 400 хворих
- У Франківську від COVID-19 помер засновник першого в області телебачення
- Поки справляємося силами двох лікарень. Мер Франківська про ситуацію з COVID-19
- В Івано-Франківській області додатково розгорнуть 800 ліжок для хворих на COVID-19