"Через вік і стать не хотіли мене брати". Як Надія Озар евакуює поранених бійців у 102 бригаді

"Через вік і стать не хотіли мене брати". Як Надія Озар евакуює поранених бійців у 102 бригаді

Дівчина-військова, Надія Озар
Санітарна інструкторка 102 окремої бригади Надія Озар. Скриншот з відео 102 окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ Івано-Франківщини

Через вік та стать Надію Озар упродовж чотирьох місяців не хотіли брати на фронт. Однак дівчина все ж потрапила у Збройні сили України. Зараз вона евакуює поранених бійців 102 окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ Івано-Франківщини.

Про службу військової медикині розповіли на Facebook-сторінці бригади.

Надія Озар долучилася до війська в серпні 2023 року.

"Я раніше намагалася потрапити до лав Збройних сил України, але через мій вік та стать не дуже хотіли мене брати. Декілька разів приходила у ТЦК та СП, у частину батальйону. Але мені відмовляли до пори до часу", — розповідає військовослужбовиця.

Надія Озар, 102 бригада, дівчина-військова
Надія Озар служить у 102 окремій бригаді. Facebook/Надя Озар

Медичної освіти у Надії немає, проте до служби вона самостійно пройшла курси з тактичної медицини. Вже у ЗСУ військовослужбовиця опанувала спеціальність бойового медика.

Зараз Надія Озар — санітарна інструкторка евакуаційної медичної бригади 79 батальйону. Її завдання — стабілізувати стан пораненого, надати допомогу та доправити до стабілізаційного пункту чи медзакладу.

"Коли нам доставляють поранених, не завжди є хтось, хто може перенести їх у медичну машину. Інколи доводиться самій це робити. Але я не скаржуся, справляюся", — каже медикиня.

Надія Озар, дівчина-військова, медикиня, 102 бригадаа
Надія Озар служить в ЗСУ з серпня 2023 року. Facebook/Надя Озар

Рішення Надії Озар служити у війську її батьки не схвалювали, але все ж підтримали доньку.

"Я їм дуже дякую за те, що вони все ж таки прийняли мій вибір. Завжди, якщо я щось вирішила для себе, то йду до мети й не зупиняюся. І тому батьки підтримали мене в цьому", — говорить санінструкторка.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок