"Досі самостійно читає газети". Євдокія Клим з Івано-Франківщини відзначила 100-літній ювілей

"Досі самостійно читає газети". Євдокія Клим з Івано-Франківщини відзначила 100-літній ювілей

Євдокія Клим, бабуся, ювілей
На Івано-Франківщині столітній ювілей відзначила Євдокія Клим. Facebook/Вигодська селищна рада

28 травня 2024 року виповнилося 100 років жительці Івано-Франківщини — Євдокії Клим. У жінки — четверо дітей, п'ятеро онуків та чотири правнуки.

Про це у коментарі Суспільному розповіла її донька Оксана.

Євдокія Клим народилася у 1924 році в багатодітній сім'ї у селі Кропивник Калуського району. Вона була найстаршою дитиною. Під час Другої світової війни Євдокія втратила трьох молодших братів.

"Тато теж був на війні. Коли через село проходив фронт, згоріла наша хата. Батько повернувся, їх переселили. Потім батьки побудувалися і почали займатися господарством. Тяжко було, але вони добре жили", — розповідає донька Євдокії Оксана.

Євдокія Клим з Івано-Франківщини відзначила 100-літній ювілей
На Івано-Франківщині столітній ювілей відзначила Євдокія Клим. Facebook/Вигодська селищна рада

У 1944 році в подружжя народилася перша дитина Наталія, ще через рік — син Ігор. Згодом на світ з'явилися Оксана та Зеновій.

Усе життя Євдокія працювала по господарству та доглядала за дітьми. Зараз вона живе в селі Старий Мізунь Вигодської громади.

"Мама досі самостійно читає газети. Вона знає, що триває війна, і в курсі всього, що відбувається. Дуже переймається через це. Богу дякувати, може сама вийти на вулицю і добре почувається. Єдине, що у неї поганий слух", — каже Оксана.

Довгожителі Івано-Франківщини можуть отримати фінансову допомогу

Жителі Івано-Франківщини, які відсвяткували 100-літній ювілей, можуть отримати грошову одноразову допомогу з обласного бюджету — 10 тисяч гривень. Для цього потрібно бути зареєстрованим та проживати на території регіону.

Щоб отримати гроші, необхідно звернутися в установи соціального захисту громади або ж у профільний департамент Івано-Франківської обласної військової адміністрації. Для цього потрібні такі документи:

  • заява про виплату грошової допомоги у довільній формі;
  • копія паспорта чи іншого документа, що посвідчує особу;
  • копія ідентифікаційного коду;
  • довідка про банківські реквізити одержувача.

Допомогу виплачують на особистий рахунок одержувача, відкритий у банківській установі, або поштовим переказом за місцем реєстрації заявника.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок