На Івано-Франківщині облаштовують приміщення для будинків сімейного типу переселенців

На Івано-Франківщині облаштовують приміщення для будинків сімейного типу переселенців

На Франківщині облаштовують приміщення для будинків сімейного типу переселенців
У будинку сімейного типу родина Целухіних, яка переїхала на Франківщину з Луганщини, виховує 13 дітей. Суспільне Івано-Франківськ

На Івано-Франківщині облаштовують приміщення для будинків сімейного типу, що переїхали з інших регіонів. Зокрема, у Коломийській громаді за гроші державного бюджету і міжнародних організацій готують двоповерхову будівлю, в якій зможуть проживати дві родини.

Про це у коментарі Суспільному повідомила заступниця голови обласної військової адміністрації Людмила Сірко.

"Для побудови малого групового будинку в Коломийській громаді виділили 1 мільйон 200 тисяч гривень. Зараз організовуємо підписання меморандуму з чехами. Вони спрямують 2 мільйони чеських крон на добудову приміщення. Також працюємо з міжнародною спільнотою, щоб завершити там ремонтні роботи", — розповіла Людмила Сірко.

З її слів, у двоповерховому будинку проживатимуть дві родини. Для кожної — передбачать окремі входи до помешкань, впорядкують навчальні та відпочинкові кімнати.

У Коломийській громаді раніше вже розмістили будинок сімейного типу, який евакуювався із Херсонщини.

"Завдяки міжнародному донору змогли реконструювати помешкання для родини, у якій виховують понад п'ятьох діток. Зараз вони ще візьмуть на виховання дітей. Їх буде до десяти", — каже Людмила Сірко.

Ще дві будівлі для будинків сімейного типу для переселенців споруджують у Галицькій і Лисецькій громадах. У Бурштинській громаді для цього виділили приміщення, де колись працював освітянський заклад. Є площі для розміщення таких будинків у селах Галицької та Бурштинської громад.

"Таким сім’ям нікуди повертатися. У них частково або повністю зруйноване житло чи воно розташоване на тимчасово окупованій території. Тож такі родини виявили бажання проживати у нас. Їхні дітки навчаються у школах, відвідують різні секції", — розповіла Людмила Сірко.

Зараз на Івано-Франківщині розмістилися 14 будинків сімейного типу. Від початку повномасштабного вторгнення до області переїжджали 16, у яких виховували 120 дітей.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок