16 будинків сімейного типу з прифронтових областей оселилися на Івано-Франківщині

16 будинків сімейного типу з прифронтових областей оселилися на Івано-Франківщині

16 будинків сімейного типу з прифронтових областей оселилися на Івано-Франківщині
. Фото: Unsplash/Piron Guillaume

16 будинків сімейного типу, які переїхали на Івано-Франківщину з регіонів, де тривають бойові дії, залишилися на території області. Про це Суспільному повідомив директор обласного центру соціальних служб Ростислав Микитюк.

З його слів, також в область перебралися сім прийомних сімей та приблизно 30 опікунських. Загалом у них виховують приблизно 200 дітей-переселенців.

Ростислав Микитюк каже: майже усі сім’ї планують проживати на Прикарпатті постійно, бо не мають куди повертатися. На Франківщині для них намагаються знайти постійне житло.

"Здебільшого — це сім'ї з Луганської, Донецької, Харківської та Запорізької областей. Ми їм намагаємося допомогти. Вони в нас влаштовані. Бурштинська громада зараз допомагає з ремонтом будинку для сім’ї з Донецької області. Віддали приміщення колишньої сільської школи та переобладнуємо", — розповідає Ростислав Микитюк.

Директор обласного центру соціальних служб каже, що були будинки сімейного типу, які їхали за кордон транзитом через Прикарпаття, але згодом знову повернулися в Україну.

"Дитячий будинок сімейного типу — це інституційна форма. В Європі від інституційної форми відмовилися, і тому вони не розуміють її. Це тільки в нас в Україні є. Сім'ї поїхали за кордон, подивилися і повернулися", — каже Ростислав Микитюк.

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок