У Дзвиняцькій громаді на Франківщині наколядували для військових майже 1 мільйон гривень

У Дзвиняцькій громаді на Франківщині наколядували для військових майже 1 мільйон гривень

У Дзвиняцькій громаді на Франківщині наколядували для військових майже 1 мільйон гривень
. Фото ілюстративне: Facebook/Дзвиняцька територіальна громада

Люди з п'яти сіл Дзвиняцької громади, що на Івано-Франківщині, вже більш як тиждень колядують та збирають гроші для воїнів-земляків. На 2 січня вони наколядували майже 1 мільйон гривень. Зібрані гроші спрямують не лише на потреби військовослужбовців, а й на придбання дронів.

Про це у коментарі Суспільному розповіла голова Дзвиняцької громади Ганна Вітюк.

З її слів, вже другий рік поспіль напередодні різдвяних свят Дзвиняцька громада об'єднується, щоб допомогти військовослужбовцям-землякам, які нині боронять країну від армії РФ.

"Традиція колядування — не просто культурна подія, а й важливий соціальний акт, спрямований на підтримку наших військових. Не вперше жителі наших сіл збираються разом, щоб подарувати не лише пісні та теплі слова, а й допомогу тим, хто нині на передовій", — розповідає Ганна Вітюк.

Розколяду організовують працівники культури Дзвиняцької сільради разом зі старостами сіл. Саме вони координують та проводять заходи, об'єднуючи людей навколо важливої місії, каже Ганна Вітюк.

Першими розпочали колядувати 25 грудня 2023 року у селі Дзвиняч. Потім до цієї ініціативи доєдналися люди з чотирьох інших сіл громади — Космача, Росільної, Міжгір’я та Луквиці.

"Дехто вже завершив колядувати, бо почав раніше. Інші ще продовжують. Багато хто організував збір на картку Монобанку. Туди також надходять гроші, адже допомагають й ті люди з громади, які перебувають за кордоном. Вони теж активно долучаються до допомоги воїнам. Така єдність людей свідчить про те, що навіть у найважчі часи підтримка залишається на першому місці", — говорить Ганна Вітюк.

З її слів, люди колядують й на церкву. Після того, як завершується збір, у церковному комітеті кожного села вирішують, яку частину грошей спрямувати на допомогу воїнам.

"Цьогоріч у церковних комітетах сіл вирішили значну частину грошей передати на ЗСУ. Старости вивчають потреби військових, бо такі є у кожному населеному пункті, і залежно від того формуватимуть допомогу. Минулого року після закінчення Розколяди ми купували автомобілі для наших бійців, ремонтували техніку", — розповідає Ганна Вітюк.

Окрім того, старости сіл щороку напередодні різдвяних свят збирають та передають кожному воїну громади адресні посилки, до яких входять засоби гігієни, медикаменти, харчі. Жителі також долучаються та передають волонтерами різні смаколики, випічку, м'ясні вироби.

Керівниця Дзвиняцького палацу культури Яна Сапіжак каже: цьогоріч у Дзвинячі колядували орієнтовно 30-40 людей, які на цей час зібрали 380 тисяч гривень.

"Ми ще продовжуємо збір. Хочемо назбирати 400 тисяч гривень. Половину цієї суми спрямуємо на придбання дронів. Вже замовили 10 безпілотників. Сподіваємося, що вони теж допоможуть наблизити перемогу", — каже Яна Сапіжак.

На 2 січня у громаді наколядували 860 тисяч гривень, з яких 380 тисяч — у селі Дзвиняч. За словами голови Дзвиняцької громади Ганни Вітюк, колядуватимуть у селах до Стрітення. Після цього буде відома остаточна сума збору.

"Хочу подякувати всім односельцям та колядникам, які допомагають нашим військовослужбовцям. Ходити й колядувати вулицями не легко. Села — гірські, тож доводиться йти й городами, й ґрунтовими дорогами. Але тішуся, що в нас є такі ініціативні люди, які гуртуються і роблять цю важливу справу", — каже Ганна Вітюк.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок