Присвятили воїнам та полеглому Юрію Стецику. У Франківську гурт "Пенсія" з жителями провели міську вуличну коляду

Присвятили воїнам та полеглому Юрію Стецику. У Франківську гурт "Пенсія" з жителями провели міську вуличну коляду

У середмісті Івано-Франківська учасники гурту "Пенсія" разом з жителями міста провели міську вуличну коляду. Лідер колективу, музикант та художник Ярема Стецик присвятив її українським воїнам, а також полеглому на війні сину Юрію, повідомила кореспондентка Суспільного з місця події.

Міська вулична коляда
Міська вулична коляда стартувала від Архікатедрального собору Воскресіння Христового. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

За словами Яреми Стецика, рік тому, 28 грудня 2022, родина отримала повідомлення про те, що молодший сержант 102 бригади Юрій Стецик зник безвісти після бою поблизу Гуляйполя.

Міську вуличну коляду у Франківську проводять понад 20 років.

Ярема Стецик
Лідер гурту "Пенсія" Ярема Стецик. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Ми її робимо з Юрком. І минулого року так було, просто я тоді не мав сил. А цього року — те саме, тільки він нас заставляє це робити. Лідер цього фестивалю — Ісус, то він точно зараз робить так, що все буде круто", — каже співорганізатор міської вуличної коляди Ярема Стецик.

Міська вулична коляда
Міська вулична коляда. Івано-Франківськ, 28 грудня 2023. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Віталій Владковський служив у 72 окремій механізованій бригаді імені Чорних Запорожців. Минуле Різдво провів у зоні бойових дій. Сьогодні разом з колективом науково-просвітницького товариства "Просвіта-Світовид" долучився до міської вуличної коляди.

Віталій Владковський
Віталій Владковський праворуч. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Мій минулий рік, свята, Йордан були на позиції, в окопах. І мені страшенно радісно бути тут вже з іншою зброєю — трембітою. І велике було б щастя для мене, якби всі мої побратими й хлопці, що там, повернулися живі, здорові сюди. Ярема Стецик — це мій друг, однокурсник, Юрко — мій друг, товариш, тому з повагою до родини вирішили приєднатися до цієї коляди", — говорить Віталій Владковський.

Художник і реставратор Валерій Твердохліб прийшов на міську вуличну коляду з конструкцією міської ратуші. Згодом, каже, ця інсталяція стане частиною реставраційного проєкту з відродження колекції сакральної спадщини Івано-Франківського краєзнавчого музею "Врятуймо скарби разом".

Міська вулична коляда
Конструкція міської ратуші стане частиною реставраційного проєкту з відродження колекції сакральної спадщини Івано-Франківського краєзнавчого музею "Врятуймо скарби разом". Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Ми хотіли нашим проєктом підтримати це дійство, "Пенсію", коляду, пам’ять про Юрка. Це — така радість різдвяних свят. Ми придумали такі своєрідні костюми. Будемо прославляти Бога і молитися за Україну. Тут, на цій ратуші, багато людей розписуються, побажання можуть свої писати. Ця інсталяція буде потім частиною нашого проєкту", — пояснює Валерій Твердохліб.

Міська вулична коляда
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Міська вулична коляда стартувала від Архікатедрального собору Воскресіння Христового. З колядками учасники дійства йшли до шопки біля ратуші, далі — до громадського ресторану Urban Space 100. Завершилася міська вулична коляда у палаці Потоцьких.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок