Після паводку на Прикарпатті зросла статистика зміїних укусів

Після паводку на Прикарпатті зросла статистика зміїних укусів

Після паводку на Прикарпатті зросла статистика зміїних укусів
. unsplash.com

Після червневих паводків на Прикарпатті гадюки почали частіше кусати людей. Про це в ефірі Суспільного повідомила керівниця пресслужби управління ДСНС в Івано-Франківській області Христина Перцович.

"Знаємо, що змії люблять вологу, тому у нас на Західній Україні, безпосередньо на Прикарпатті, таких випадків є багато", - сказала вона.

Найбільше зареєстрованих випадків укусів змій - у Долинському районі. Три роки поспіль на жителів Долинщини припадає 25 відсотків усіх звернень. Також багато змій на Калущині, Яремчанщині, Верховинщині та у Болехові.

В останні роки на Івано-Франківщині не було смертельних випадків від укусів змій, каже начальниця відділу медицини катастроф департаменту охорони здоров'я ОДА Лідія Сенюта.

"Торік у нас було 32 звернення з приводу укусів гадюк, цьогоріч маємо вже 16. Якщо у липні було вісім, то за десять днів серпня ми маємо вже чотири. Є тенденція до наростання. Враховуючи, що 11-13 серпня у нас оголосили високий рівень пожежної небезпеки, то спека, знову ж таки, - умови для збільшення кількості укусів", - розповідає Лідія Сенюта.

Станом на 11 серпня на Франківщині є 19 доз сироватки проти зміїної отрути. Їх придбало і розподілило по областях Міністерство охорони здоров'я України. Чотири дози знаходяться в обласній клінічній лікарні, решту - у долинській, снятинській, коломийській, яремчанській лікарнях і в Івано-Франківській міській клінічній лікарні №1.

"Сироватку, а вірніше - анатоксин, проти зміїної отрути бажано використати якнайшвидше, бо найтяжчі прояви є перші дві години з моменту укусу, а далі вже за 6-12 годин іде виведення отрути з організму", - розповідає Лідія Сенюта.

Якщо потреба у антитоксині є у іншому районі області, то його перерозподілять і передадуть туди, куди потрібно, запевняє медик.

Читайте також

  • У середмісті Івано-Франківська знайшли змію.
  • Жителя Тисмениці, що на Івано-Франківщині, увечері сьомого червня вкусила змія.
  • Жительку села Грабів Рожнятівського району, що на Прикарпатті, за ногу вкусила змія.
  • Жителя села Мостище Калуського району вкусила змія. Влучила у руку - тил середньої фаланги другого пальця лівої кисті.
  • 22-річну жительку села Луги Рожнятівського району вкусила змія. Пацієнтку госпіталізували у лікарню.
На початок