Перейти до основного змісту
Надзвичайна пожежна небезпека на Івано-Франківщині: заборони та загрози

Надзвичайна пожежна небезпека на Івано-Франківщині: заборони та загрози

Пожежна небезпека
Спека на Франківщині: в області оголосили надзвичайний рівень пожежної небезпеки. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

На Івано-Франківщині через спеку синоптики попереджають про надзвичайний рівень пожежної небезпеки. Про це інформують на Facebook-сторінці українського гідрометеорологічного центру.

Надзвичайники нагадують, що за таких умов відвідування лісів заборонене.

"Дотримуйтеся правил пожежної безпеки! Не провокуйте своїми діями загоряння на відкритих територіях!" — йдеться у дописі.

Під час високої пожежної небезпеки IV та V класу в’їзди в ліси перекриватимуть шлагбаумами. Відповідне розпорядження 25 квітня 2023 року підписала голова обласної військової адміністрації Світлана Онищук.

Який штраф за порушення правил пожежної безпеки у лісах

Людей, які порушуватимуть правила пожежної безпеки у лісах, притягуватимуть до адміністративної відповідальності за ст. 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Штрафи становлять від 1 500 до 4 590 грн. Якщо ж через необережне поводження з вогнем спалахне лісова пожежа, максимально людині доведеться сплатити майже 15 тис. 500 грн.

Погода на Івано-Франківщині 4 серпня

4 серпня на Франківщині синоптики прогнозують мінливу хмарність, вночі — без істотних опадів, вдень — місцями короткочасний дощ і грозу. Температура повітря підніметься до 33⁰ тепла.

Як запобігти негативному впливу спеки

  • Зберігайте прохолоду. Під час спекотної погоди важливо зберігати прохолоду, щоб уникнути негативного впливу спеки на здоров'я.
  • Тримайтеся якомога далі від спеки. Уникайте виходу на вулицю та виконання напруженої роботи в найспекотніший час доби. Перебувайте в тіні, не залишайте дітей і тварин у припаркованому транспорті, а за необхідності та можливості — проводьте дві-три години на день у прохолодному місці.
  • Тримайте прохолоду у домі. Використовуйте нічне повітря, щоб охолодити дім. Зменште теплове навантаження всередині квартири чи будинку протягом дня, використовуючи штори чи жалюзі та вимкнувши якомога більше електроприладів.
  • Тримайте тіло прохолодним, вживайте достатньо води. Використовуйте легкий і вільний одяг та легку постільну білизну, приймайте прохолодний душ або ванну і регулярно пийте воду. Уникайте солодких, алкогольних напоїв або напоїв з кофеїном.

Сонячний удар — це стан, що виникає внаслідок сильного перегріву голови прямими сонячними променями. Найчастіше його можна отримати у безвітряну погоду, при високій вологості повітря.

Здебільшого з діагнозом "сонячний удар" люди звертаються в лікарню влітку, цьому сприяє підвищена температура повітря. Загальні рекомендації полягають у тому, щоб утримуватися від засмагання з 11:00 до 16:00. Це — найнебезпечніші години.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

Топ дня
Вибір редакції
На початок