Перейти до основного змісту
Через дощове літо на Івано-Франківщині зросла кількість рудих слимаків: як з ними боротися

Через дощове літо на Івано-Франківщині зросла кількість рудих слимаків: як з ними боротися

Руді слимаки
. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Через дощове літо на Івано-Франківщині збільшилася кількість рудих іспанських слимаків. Про це Суспільному розповіла головна спеціалістка управління фітосанітарної безпеки Держпродспоживслужби в області Любов Іванюк. Якої шкоди завдають ці слизні та як з ними боротися, читайте у матеріалі.

Іспанський рудий слимак вперше з'явився на Прикарпатті понад 10 років тому, розповідає Любов Іванюк.

Головна спеціалістка управління фітосанітарної безпеки Держпродспоживслужби в області Любов Іванюк
Головна спеціалістка управління фітосанітарної безпеки Держпродспоживслужби в області Любов Іванюк. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

За її словами, цього року жителі області не зверталися до Держпродспоживслужби щодо цих шкідників, адже люди вже знають, як із ними боротися.

"Всюди, де вологі місця, є слимак. Його улюбленими ласощами є салат. Добре вирощувати цю рослину у міжряддях, щоб приваблювати шкідника. А вранці можна зняти листя й знешкодити разом зі слимаком: залити сольовим розчином або кип’ятком. Обов’язково потрібно скошувати траву навколо ділянок, тому що це є місцями укриття, де він ховається і розмножується", — каже Любов Іванюк.

Хімікати проти слимаків

Спеціалістка управління фітосанітарної безпеки каже: для боротьби зі слимаками існують хімічні препарати на основі речовини метальдегідМетальдегід — це органічна сполука, яка використовується як консервант. Вона має високу ефективність в боротьбі з бактеріями, грибками та іншими мікроорганізмами. . Втім, каже головна спеціалістка, такий метод — непоширений.

Руді слимаки
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Любов Іванюк наголошує: отрута — сильна, тож закуповувати препарати треба в спеціальних магазинах з дозволами на продаж та чітко дотримуватися інструкцій.

"Найкращі методи боротьби — це агротехнічні. Переважно це є механічний збір, також міжрядний обробіток ґрунту. На зиму потрібна оранка або перекопування ділянок, якщо мова йде про маленькі ділянки. Можна робити доріжки навколо своїх грядок завширшки 15-30 см з різних матеріалів: тирси, меленого вапна чи суперфосфату, навіть деревного попелу. Це все буде створювати перешкоди на шляху до городніх ділянок", — каже Любов Іванюк.

Біологічний метод боротьби зі слимаками

Кандидат біологічних наук Андрій Заморока говорить: хімікати дають нетривалий результат та діють на невеликих територіях. З його слів, значне зменшення чисельності слимаків можливе лише при використанні біологічних методів, на які потрібні роки.

Кандидат біологічних наук Андрій Заморока
Кандидат біологічних наук Андрій Заморока. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"До біологічних методів боротьби зі шкідником належить метод знищення, знайшовши природного ворога. До ворогів молюсків наземних, мається на увазі зокрема й рудого іспанського слимака, належать ропухи. Це — прекрасна жаба, яка поїдає слимаків. Відомі випадки, коли в ботанічні сади Європи завозили ропух, і вони не лише рудого іспанського, виїдали всіх слимаків за кілька місяців", — розповідає Андрій Заморока.

Слимаки
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

З його слів, в Україні зараз не проводять спеціальних досліджень боротьби з цими слимаками. Андрій Заморока каже: ці шкідники поширені переважно у рівнинних районах Івано-Франківщини.

Як позбутися слимаків в домашніх умовах?

Житель Івано-Франківська Богдан Каразуб каже, що слимаки полюбляють вологу, тому чоловік розставляє на городі на ніч мокрі ганчірки або шматки шиферу. А зранку — збирає з них слимаків та нищить. Чоловік розповідає, як саме шкодять ці слизні.

Франківець Богдан Каразуб
Житель Івано-Франківська Богдан Каразуб. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Вони їдять все. Але річ у тому, що вони не з'їдають, як, до прикладу, колорадський жук усі листки. Слимак сяде на капусту і зробить через неї діру. І ця капуста вам вже не годиться. Так само з картоплею — виїдає все", — каже Богдан Каразуб.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

Топ дня

Вибір редакції

На початок