В Івано-Франківську намагаються захопити автостоянку у ВО "Карпати"

В Івано-Франківську намагаються захопити автостоянку у ВО "Карпати"

В Івано-Франківську намагаються захопити автостоянку у ВО "Карпати"
. Суспільне Карпати

Новий власник приміщень поблизу заводу виробничого об’єднання "Карпати" хоче незаконно привласнити автостоянку. Про це на пресконференції повідомив генеральний директор державного підприємства ВО "Карпати" Дмитро Втерковський.

Він каже, що ділянка, на якій знаходиться автостоянка, необхідна підприємству. Якщо була б можливість, дали б іншу ділянку під паркінг, проте її нема: "Все навколо заводу розібране. От бачите, ринок – ця земля відійшла десь хтозна в якому році - на початку 2000-х або вкінці 90-х".

Виробниче об’єднання "Карпати" має у своєму користуванні земельну ділянку площею понад вісім гектарів. Стоянка, за яку ведеться спір, - близько 40 сотих. За словами Дмитра Втерковського, вона теж належить заводу.

Аби користуватися нею, розповідає начальниця юридичного відділу ВО "Карпати" Наталія Шкіра, власнику сусідніх із заводом приміщень потрібно укласти договір сервітуту, проте вони цього не зробили й досі.

"Дізнавшись, що об’єкт перейшов до приватної форми власності, державне підприємство відмовилося від права постійного користування ділянкою під викупленим приміщенням і виділило необхідну для користування ділянку даним об’єктом, згідно з державними будівельними нормами. На даний час, право користування підприємства на ділянку під викупленим приміщенням є припиненим. Земельна ділянка є викуплена", - пояснює Наталія Шкіра.

У 2016-му році, за її словами, сесія Івано-Франківської міської ради надала застереження щодо права на користування ділянкою для проїзду та проходу. Тоді новому власнику сусідніх приміщень надавалося право на оформлення договору щодо 10 сотих.

У 2016-му році новим власником приміщення поруч з підприємством "Карпати" став Андрій Струс. До цього там знаходилося підприємство "Пластпайп", яке займалося виготовленням поліетиленових труб та обладнанням для зварювання.

Новий власник показує документи, згідно з якими, каже, має право на користування приміщеннями, які там знаходяться. Каже, що виробниче об’єднання перекрило йому в’їзд.

"Я не маю до цього часу права повноцінно користуватися даним приміщенням, бо в мене там немає жодної земельної ділянки для обслуговування приміщення. За даними фактами порушені кримінальні справи. Вони розслідуються Нацполіцією щодо зловживання посадовими обов’язками інституту землеустрою, який уклав цей договір згідно з даним рішенням. Щодо захоплення мого приміщення і завезення "енної" кількості сміття, тут також триває кримінальне провадження щодо посадових осіб ВО "Карпати", - розповідає Андрій Струс.

Наші кореспонденти намагалися отримати коментар поліції щодо ситуації з автостоянкою ВО "Карпати". Впродовж дня на наші дзвінки речниця обласного управління поліції Христина Максимчак не відповідала.

Авторка: Галина Марійчин

На початок