В Івано-Франківській громаді планують перейменувати дев'ять вулиць

В Івано-Франківській громаді планують перейменувати дев'ять вулиць

В Івано-Франківській громаді планують перейменувати дев'ять вулиць
. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

В Івано-Франківській громаді планують перейменувати дев'ять вулиць — сім в Івано-Франківську та дві у селах Підпечери й Тисменичани. Це рішення попередньо підтримали на засіданні виконавчого комітету. Які вулиці змінять назву, читайте у матеріалі Суспільного.

В Івано-Франківську вулиці Ремісничу й Танкістів члени місцевого виконкому пропонують перейменувати іменем поета Дмитра Павличка та музикознавиці Стефанії Павлишин.

Зі слів члена виконавчого комітету міськради, історика Ярослава Коретчука, назву також змінить вулиця Урожайна. Її планують перейменувати на честь Героя України Дмитра Коцюбайла з позивним Да Вінчі.

На честь Дмитра Коцюбайла на псевдо Да Вінчі у Франківську назвуть вулицю
Дмитро Коцюбайло з позивним Да Вінчі. Фото: Facebook/Дмитро Коцюбайло

"Він — особистість, пов'язана з Івано-Франківщиною. Дмитро народився у нашій області. Від 18 років — майже третину свого життя — Дмитро Коцюбайло брав участь у бойових діях. Раніше доволі часто присвоювали такі нейтральні назви: Світла, Зелена, Урожайна, Реміснича. Тобто ті, які не асоціюються з іменами наших героїв", — каже Ярослав Коретчук.

Іншу назву може отримати й вулиця Нова в мікрорайоні Майзлі. Її планують перейменувати у пам'ять про полеглого військовослужбовця Нацгвардії, чемпіона світу із кікбоксингу — Віталія Мерінова, який тут і мешкав, розповідає вдова бійця Віта Мерінова.

Іванофранківець Віталій Мерінов, який загинув на війні
Військовослужбовець Нацгвардії, чемпіон світу з кікбоксингу Віталій Мерінов. Фото: Facebook/Віталій Мерінов

"Небайдужі люди, для яких Віталій зробив багато добрих справ, висловили ідею і вирішили зробити. Це було в перші тижні, коли я ще не усвідомлювала всього цього. Потім почула, прочитала в новинах. Я підтримую. Це — найменше, що ми можемо зробити", — говорить Віта Мерінова.

Дружина загиблого на війні франківця Віталія Мерінова
Вдова та донька бійця Віталія Мерінова. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Перейменувати планують й вулицю Крайківського на честь українського греко-католицького діяча і першого єпископа Станиславівського — Юліана Пелеша. Іменем історикині Олени Степанів, яка стала першою у світі жінкою, офіційно зарахованою на військову службу у званні офіцера, планують переназвати вулицю Шеремети. За словами Ярослава Коретчука, саме ця зміна назви може бути найбільш дискусійною.

"Петро Шеремета з групою колишніх вояків Української галицької армії й старшин проник на територію Галичини, яка перебувала під окупацією, провів декілька сутичок і був схоплений польською владою. Його стратили. Сьогодні ми, історики, спираючись на деякі фрагменти документів, вважаємо, що ця акція, хоча нібито й була організована більшовицькою владою, але все ж таки Шеремета і Мельничук належали до української військової організації, яку очолював Євген Коновалець", — пояснює Ярослав Коретчук.

Історик Ярослав Коретчук про перейменування вулиць Івано-Франківській громаді
Член виконавчого комітету міськради, історик Ярослав Коретчук. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Іванофранківець Василь живе на вулиці Токарській, яка може отримати нову назву на честь сотенного УПА Мирослава Симчича. Чоловік каже: підтримує збереження пам'яті про видатних українців у такий спосіб. Переймається лише бюрократичною частиною адресних змін.

Сотенний УПА Мирослав Симчич
Український військовий та громадський діяч, сотенний УПА, довголітній політв'язень Мирослав Симчич. Фото: Івано-Франківська ОВА

Зі слів Ярослава Коретчука, законодавство передбачає, що документи потрібно змінювати лише при продажу нерухомості на цих вулицях.

Вулиця Урожайна у Франківську стане вулицею Да Вінчі
Вулиця Урожайна в Івано-Франківську стане вулицею Дмитра Коцюбайла з позивним Да Вінчі. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

У селі Підпечери планують змінити назву вулиці Воїнів Інтернаціоналістів на Дубіївську. У Тисменичанах вулицю Сибір переназвуть ім'ям загиблого бійця ЗСУ Любомира Лукача.

Остаточне рішення щодо змін назв вулиць планують затвердити на сесійному засіданні Івано-Франківської міської ради 16 червня 2023 року. Про це Суспільному повідомив керівник секретаріату міськради Станіслав Козлов.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок