196 адміністративних послуг надаватимуть у "Дія-центрі", який відкрили 13 квітня у селищі Лисець, що на Івано-Франківщині. Про це Суспільному повідомила начальниця відділу Центру надання адміністративних послуг Лисецької селищної ради Ірина Гутич.
З її слів, "Дія-центр" облаштували на базі центру надання адміністративних послуг, в якому з 2021 року надавали майже сотню послуг. У ньому працюють семеро людей.
Місце для самообслуговування з комп’ютером та доступом до застосунку "Дія", куток для дитини та умови для людей з інвалідністю — це, зокрема, відмінності Дія-центру від класичного ЦНАПу.
"Але у мене була така мрія, щоб цей ЦНАП відповідав тому регламенту, який передбачається. Щоб було зручно, безбар’єрно, щоб був куточок для діточок. І тому ми максимально працювали, щоб реформувати цей ЦНАП у теперішній — такий, як нові, модернізовані "Дія-центри", — розповідає Ірина Гутич.
За словами голови Лисецької громади Анатолія Лущака, на облаштування "Дія-центру" спрямували 1,5 млн грн.
"Це повністю за гроші місцевої громади. Вкотре дякую платникам податків. Ми сподіваємося, що будемо мати обладнання для виготовлення паспортів. І, може, ще збільшиться кількість послуг", — ділиться задумами Анатолій Лущак.
На відкритті "Дія-центру" був присутній партнер Лисецької громади з Польщі, керівник гміни Ленчиця Яцек Рогожінський. Він каже: у Польщі є проблеми з доступністю адміністративних послуг для населення.
"У Польщі, в такому маленькому населеному пункті, немає місця, де б можна було вирішити всі справи громадян з документами. Наприклад, паспорт треба робити в адміністративному центрі воєводства. Люди, які живуть близько від центру, звичайно, мають таку можливість, але, якщо ти живеш, наприклад, за 100 км, то маєш подолати таку відстань, аби вирішити свої справи", — говорить Яцек Рогожінський.
Приміщення "Дія-центру" у Лисці доступне для людей з інвалідністю, розповідає представник урядового уповноваженого з прав осіб з інвалідністю Микола Макар. Однак, каже, що в області у кількох центрах надання адмінпослуг є такі проблеми.
"Не кожна територіальна громада має можливість зробити такий доступний ЦНАП. Були нещодавно у Городенці. Другий поверх — недоступний ЦНАП. Але люди працюють над цим понад два роки. Вони ведуть переговори, щоб це приміщення перевести вниз, аби зробити його доступним. Були в Рожнятові. Там такий великий поріг. Хоча туди можна заїхати, але все ж не можеш потрапити до оператора ЦНАПу", — говорить Микола Макар.
Жителька Лисця Людмила Аністратова каже, що підтримує таку модернізацію центру надання адмінпослуг.
"У нас громада — велика. Їхати у Тисменицю чи Богородчани — це дуже невигідно і проблемно. Цей центр дозволить робити все швидко, оперативно. І не треба буде старшим людям, пенсіонерам витрачати зайвий час", — розповідає Людмила Аністратова.
Зі слів керівника управління цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації обласної військової адміністрації, станом на сьогодні в Івано-Франківській області діють 53 центри надання адмінпослуг, три з них мають статус "Дія-центр".
Читайте також
- В Івано-Франківській громаді подати заяву на матеріальну допомогу можна у всіх відділеннях ЦНАП
- У ЦНАПах Івано-Франківської громади створять пункти приймання допомоги
Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!