Справа псевдоволонтера з Калуша Віталія Хемича: допит обвинуваченого перенесли

Справа псевдоволонтера з Калуша Віталія Хемича: допит обвинуваченого перенесли

Справа псевдоволонтера з Калуша Віталія Хемича: допит обвинуваченого перенесли
. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

22 березня 2023 року у Калуському міськрайонному суді, що на Івано-Франківщині, розглядали справу Віталія Хемича, якого підозрюють у привласненні благодійних внесків на підтримку Збройних сил України. На засіданні продовжили досліджувати письмові докази. Допит обвинуваченого перенесли на 19 квітня, повідомляє кореспондентка Суспільного із залу суду.

За словами прокурорки Наталії Площанської, серед письмових доказів — матеріали з обшуку квартири Віталія Хемича, протоколи допитів потерпілих, скріни їхніх листувань із підозрюваним та виписки рахунків обвинуваченого у банках.

"Під час огляду документів, отриманих з акціонерного товариства "Універсал Банк", встановлено наявність інформації щодо власника та руху коштів у період часу з 1 січня до 30 серпня 2022 року. Встановлено інформацію, яка підтверджує нарахування, отримання Хемичем грошей", — каже прокурорка Наталія Площанська.

Справа псевдоволонтера з Калуша Віталія Хемича: допит обвинуваченого перенесли
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Адвокат обвинуваченого Віталія Хемича Василь Федорович повідомив, що частину письмових доказів сторона захисту надала під час слідства, а інші докази представить під час допиту Хемича.

"Частину матеріалів будемо долучати під час допиту мого підзахисного, тому що він буде давати покази по кожному епізоду цієї діяльності й тих документів, які є в сторони захисту. Ми будемо надавати тільки те, чого немає", — каже Василь Федорович.

Справа псевдоволонтера з Калуша Віталія Хемича: допит обвинуваченого перенесли
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Під час засідання суддя Олександра Кардаш запропонувала розпочати допит обвинуваченого Віталія Хемича. Проте адвокат попросив відкласти його і надати підсудному та його захисникам час підготуватися.

Наступне засідання відбудеться 19 квітня о 13:00.

Що відомо

Підозрюваний Віталій Хемич є сином підприємця та ексдепутата Калуської міської ради Ігоря Хемича. Після того, як обдурені люди почали поширювати інформацію про псевдоволонтера, Хемич опублікував відеозвернення у Facebook, в якому зізнався, що є залежним від азартних ігор. Також чоловік попросив вибачення у тих, в кого виманив гроші. Старший брат псевдоволонтера Олег Хемич кореспондентці Суспільного повідомив, що почав віддавати людям гроші, які у них видурив його брат.

19 вересня Калуська прокуратура повідомила про підозру калушанину, який привласнив понад 1 млн грн благодійних внесків на підтримку Збройних сил України.

23 вересня у Калуському міськрайонному суді обрали міру запобіжного заходу для Віталія Хемича, якого підозрюють у привласненні понад 1 млн грн благодійних внесків на підтримку Збройних сил України. Суд вирішив взяти чоловіка під варту із можливістю внесення застави у 198 480 грн.

28 вересня Віталій Хемич вийшов із СІЗО після внесення застави у сумі 198 480 грн. Також підозрюваний відшкодував ошуканим понад 1 млн 400 тис. грн.

9 листопада на засідання суду прийшли четверо потерпілих, яких ошукав Хемич. Частина людей, у яких обвинувачений виманив гроші, подали клопотання, аби засідання проводили без їхньої участі, бо зараз вони воюють на фронті.

13 лютого 2023 року у суді допитали брата обвинуваченого — Олега Хемича, який у справі виступає свідком.

22 лютого 2023 року на засіданні допитали останнього свідка. Суд також досліджував письмові свідчення.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок