Жителі села Тростянець Долинської громади, що на Івано-Франківщині, виступили на зборах проти передачі сміттєзвалища в управління інвестору. Люди звинувачують владу у незаконних діях і вимагають чинити прозоро та на користь громади, передає кореспондентка Суспільного з місця події.
Понад сто жителів села Тростянець прийшли на збори, щоб послухати пропозиції інвестора щодо облаштування сміттєзвалища на території громади. На них представник товариства з обмеженою відповідальністю "Еко-Прикарпаття" Ростислав Бобецький оголосив, що підприємство вже сьогодні готове вкласти 10 млн грн в облаштування сміттєпереробної лінії, щоб переробляти 30% усіх твердих побутових відходів.
"Ми обов'язково поставимо охорону та відеонагляд, готові зробити дорогу і залучити техніку. В нас є власні бульдозери, грейдери та екскаватори. Один бульдозер вагою 26 тонн з 2021 року. Він утрамбовуватиме сміття і після цього ми обкопаємо це все обвідною канавою", — розповідає Ростислав Бобецький.
За його словами, утрамбувавши сміття, яке перегниває, зникне запах, що розноситься навколишніми прилеглими до звалища територіями.
Полігон площею 5 га перебуває на балансі долинського підприємства "Комунгосп" і обслуговує всю Долинську громаду. Діє воно 30 років і заповнене наполовину.
Староста села Тростянець Андрій Сеньків каже, сміттєзвалище постійно самозаймається через неналежне поводження та утилізацію відходів, а стічні води протягом десятків років потрапляють у людські криниці.
"У 1993 році сесією Тростянецької сільради ця земельна ділянка була виділена під полігон. Документів, що підтверджують її статус як сміттєзвалища, немає. Міська рада та інвестори пообіцяли, що дороблять технічну документацію й узаконять ділянку як сміттєзвалище", — говорить Андрій Сеньків.
Учасники зборів цікавилися статутним капіталом підприємства "Еко-Прикарпаття" та успішними прикладами схожої діяльності в минулому. Відповідей на ці питання люди не отримали.
Депутатка та заступниця Долинського міського голови Алла Шевченко каже, що питання винесли на сесію міськради 22 грудня 2022 року. Утім воно не набрало підтримки серед депутатів.
"Оскільки ще не пройшли збори, я, як депутатка, порушила питання обговорення цієї проблеми в громаді. Повинна бути прийнята стратегія перероблення твердих побутових відходів. Тоді вже ухвалюємо рішення, що робимо далі — чи віддаємо звалище, чи самі заробляємо", — пояснює Алла Шевченко.
За її словами, на позачерговій сесії Долинської міськради за заявою "Комунгоспу" запропонували до сміттєзвалища доєднати ще 4 га.
"Я виступала проти й вже ініціювала підтримку громади. Оскільки навіть тих 5 га звалища, які зараз є, не відповідають стандартам і рівню екобезпеки", — говорить депутатка та заступниця Долинського міського голови Алла Шевченко.
На зборах люди вирішили звернутися до народного депутата по мажоритарному округу з проханням виділити гроші на облаштування сміттєзвалища.
"Обласний екологічний фонд так само має виділити гроші на впорядкування полігону. Поки ще в Україні війна, призупинити навіть розгляд питання про це сміттєзвалище. Не віддавати територію в руки якомусь інвестору", — каже голова ініціативної групи Михайло Квецко.
Читайте також
- Івано-франківська екологиня розповіла про загрозу від стихійних сміттєзвалищ
- Стихійні сміттєзвалища на Франківщині: чому відрізняються дані Мінприроди і облдержадміністрації
- У Тлумачі на Івано-Франківщині загорілося сміттєзвалище
Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!