Відеоконференцію на тему "За рівні права та проти дискримінації" провели представники Всеукраїнської громадської організації "Національна асамблея людей з інвалідністю України" з нагоди Міжнародного дня боротьби за права людей з інвалідністю.
Представник Національної асамблеї людей з інвалідністю в Івано-Франківській області Микола Макар каже, що з кожним роком в місті та області все кращі умови доступності для осіб з інвалідністю, проте є чисельні порушення: "Клінічна лікарня № 1 будує пандус – досить крутий, досить серйозний, досить великий. Багато, напевно, коштів туди виділили, але все ж таки навіть на фотографії можна побачити, що там є недотримання державних будівельних норм. З одного боку, дякуємо за те, що роблять. Проте з іншого – чому вже не зробити так, як має бути? На жаль, як ми бачимо, дуже багато аптек в нашому місті і взагалі в області є недоступними. Та все ж хтось ці ліцензії їм надає".
Регіональна представниця уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Івано-Франківській області Людмила Непийвода говорить, що сьогодні в області, і в країні загалом, недостатнє дотримання прав людей з інвалідністю.
"Люди з інвалідністю на сьогодні не мають змоги повною мірою реалізувати свої права на рівні з іншими громадянами. Хочу зазначити, що йдеться, зокрема, про сферу освіти, сферу охорони здоров’я, праці, користування транспортними послугами, і безперешкодного доступу до об’єктів комунального та громадського призначення. Також окремо слід зазначити про доступ до інформації, а також реалізацію виборчих прав. Проблемні питання забезпечення осіб з інвалідністю висвітлені і відображені в альтернативній доповіді уповноваженого Верховної Ради України з питань прав людини", - розповідає правозахисниця.
Людмила Непийвода говорить, що в Україні щорічно понад 1000 дітей та дорослих отримують статус особи з інвалідністю.
Автор: Олександр Букатюк