На Франківщині медики діагностували лептоспіроз у 24-річного чоловіка. Що відомо

На Франківщині медики діагностували лептоспіроз у 24-річного чоловіка. Що відомо

На Франківщині медики діагностували лептоспіроз у 24-річного чоловіка. Що відомо
. Фото ілюстративне: Суспільне Івано-Франківськ

У Калуському районі, що на Івано-Франківщині, медики діагностували лептоспірозЛептоспіроз – небезпечна зоонозна (спільна для тварин та людей) інфекційна хвороба, спричинена збудником-бактерією Leptospira. Без лікування лептоспіроз може призвести до ураження нирок, печінки, менінгіту (запалення оболонок головного і спинного мозку) та смерті. у 24-річного чоловіка. Це — вже другий випадок хвороби в районі за жовтень 2022, повідомили на сайті Калуської міськради.

Як ідеться у дописі, на лептоспіроз занедужав житель одного із сіл Калущини.

"У 2021 році цю недугу виявили у п'ятьох людей. У 2020 та 2019 роках — по одному випадку захворювання", — написали на сайті Калуської міськради.

Що таке лептоспіроз і наскільки він небезпечний

Лептоспіроз — це небезпечна зоонознаспільна для тварин та людей інфекційна хвороба, спричинена збудником-бактерією Leptospira. Найчастіше недугу діагностують у період із серпня до жовтня з піком у вересні. Без лікування лептоспіроз може призвести до ураження нирок, печінки, менінгітузапалення оболонок головного і спинного мозку та смерті.

Інкубаційний період від часу зараження до перших ознак недуги триває від 2 до 20 днів. Хвороба характеризується раптовим початком, інтоксикацією та хвилеподібним перебігом.

Упродовж захворювання температура тіла людини підвищується до 39-40°. Окрім цього, з'являється загальна слабкість, мігрень, біль у попереку, суглобах та м'язах.

Недуга часто призводить до тяжких наслідків. Хвороба може тривати у важкій формі з ураженням нирок, печінки та очей. Найчастіше смерть під час захворювання на лептоспіроз настає від гострої ниркової недостатності.

Джерела захворювання

Носіями лептоспірозу є мишовидні гризуни, дикі та сільськогосподарські тварини. У тварин спостерігаються різні варіанти перебігу хвороби. Найчастіше — стерта формаУсі ознаки захворювання одночасно та носійство. У зовнішнє середовище збудник недуги потрапляє разом із сечею.

Як вберегтися від лептоспірозу

Основний спосіб попередження недуги — це дератизаціяЗнищення мишей і щурів. У Калуському районі процедуру проводять спеціалісти Калуського відділу профілактичної дезінфекції. На підприємствах та у житлових будинках дератизацію проводять за попередньою домовленістю, йдеться на сайті Калуської міськради.

Окрім цього, для профілактики лептоспірозу під час роботи по господарству спеціалісти рекомендують використовувати рукавиці та гумове взуття. Продукти та корми для тварин потрібно зберігати в недоступних для гризунів місцях. Вберегтися від лептоспірозу також можна завдяки регулярному догляду за руками й лікуванню подряпин та ран.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок