Отруйні павуки на Прикарпатті: що робити при укусах

Отруйні павуки на Прикарпатті: що робити при укусах

Отруйні павуки на Прикарпатті: що робити при укусах
Фото: Олександр Грицюк

На Івано-Франківщині з 22 липня через укуси отруйних павуків до медиків "швидкої" звернулися восьмеро людей. Серед них — 10-річний хлопець. За словами старшої лікарки екстреної медичної служби області Світлани Паращук, трьох пацієнтів госпіталізували із сильними алергічними реакціями.

Де живуть небезпечні членистоногі та що робити при їхніх укусах, читайте у матеріалі Суспільного.

Зі слів Світлани Паращук, отрута павука — дуже токсична, до того ж є сильним алергеном. Тому місце укусу не можна терти, відсмоктувати чи витискати, щоб не було швидкого розповсюдження отрути.

Отруйні павуки на Прикарпатті. Як вберегтися від укусів
Старша лікарка екстреної медичної служби області Світлани Паращук. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Промиваємо, можна господарським милом, обробляємо спиртом і кладемо стерильну серветку до приїзду "швидкої" чи до зменшення симптомів. При набряку можна покласти лід не на голе тіло, а на серветку", — розповідає Світлана Паращук.

Характерним для укусу павука є подвійний прокол, як при укусі змії. Поранене місце може боліти від кількох годин до кількох діб. За словами лікарки екстреної медичної служби області, причиною смерті людини стає не отрута павука, а анафілактичний шок. На Івано-Франківщині смертельних випадків внаслідок укусів павуків медики не фіксували.

"Коли у людини виникають судоми, затруднене дихання, запаморочення, різкий головний біль, блювота, загрудинні болі або різко наростає набряк, а кінцівка німіє, тоді обов’язково потрібно звернутися до медичного працівника", — каже Світлана Паращук.

Жителі Ланчинської об’єднаної громади та села Саджавка скаржаться у Facebook на укуси павука хейракантіума крапчастого.

Отруйні павуки на Прикарпатті. Як вберегтися від укусів
Павука хейракантіум крапчастий. Фото: Петро Іваночко

Прикарпатський біолог Андрій Заморока каже, що виявив цього павука на Прикарпатті кілька років тому. Науковець розповідає, що отруйні членистоногі з’явилися в області через зміну клімату.

"Клімат змінюється. І ті види, які жили на півдні, поступово мігрують на північ. Одні — природним шляхом: павуки розповсюджуються в серпні-вересні. Коли говорять "бабине літо", коли літає павутиння – оце якраз розповсюдження молодих павуків. Вони можуть на десятки кілометрів переміщатися завдяки цьому павутинню. Таким чином вони до нас проникають. Оскільки клімат змінюється, вони в нас приживаються, не вимерзають взимку", — пояснює Андрій Заморока.

За словами старшої лікарки екстреної медичної служби області Світлани Паращук, найбільше викликів лікарі отримали від жителів Калуського та Коломийського районів. Серед видів, що розповсюджені на Прикарпатті, – каракурт, тарантул, жовтий сак, та тигрова аргіопа, розмір якої може сягати 7 см.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок