173 прикарпатці замовили дрова в державному інтернет-магазині "ДроваЄ" з 15 жовтня. Здебільшого це люди, що мешкають поблизу Івано-Франківська, Коломиї та Болехова. Про це Суспільному повідомив директор обласного управління лісового та мисливського господарства Сергій Кокоць.
На Івано-Франківщині зробити онлайн-замовлення можна в 13 лісових господарствах. Один з них — Болехівський. З початку роботи інтернет-магазин двічі отримував замовлення, розповіла головний інженер підприємства Ірина Ільків.
З її слів, у Болехівському лісгоспі люди можуть виписати дрова або ж замовити їх через інтернет-магазин.
"Клієнт входить до системи та авторизується через банк, яким користується. Це дуже просто і легко. Потім обирає постачальника, тип дров, параметри та лісництво або ж лісгосп, який розташований найближче, оформляє замовлення та очікує підтвердження", — розповідає Ірина Ільків.
Вказуючи на сайті свою адресу, покупець бачить найближчі господарства, де він може зробити замовлення і де є потрібні породи деревини. Ціна залежатиме від породи, а також від того, колоті дрова чи ні.
"Наприклад, 15 м³ деревини породи бук. Якщо вона розкряжована, посортована, поскладана в штабель, середня ціна 1 000-1 200 грн. На сайті вона вказана і покупці орієнтуються", — пояснює Ірина Ільків.
Максимально одна людина може замовити 15 м³ деревини. Найбільшим попитом, розповідає лісничий Андрій Рак, в них користуються твердолистяні породи. З його слів, цьогоріч попит на дрова зріс вдвічі в порівнянні з минулим роком.
"В основному йде бук – 80%. Але є, що й осика, і вільха, і граб особливо", — каже Андрій Рак.
В інтернет-магазині "ДроваЄ" також потрібно обрати спосіб доправлення дров. Їх можуть доставляти лісові господарства або ж замовник може самостійно вивезти своє замовлення зі складу. В Болехівському господарстві, як і в більшості в області, є лише самовивіз, каже Ірина Ільків.
В обласному управлінні лісового господарства розповідають, що від початку повномасштабної війни передали для Збройних сил України понад 56 вантажних автомобілів, тому доставляти дрова людям додому не мають чим. Та попри відсутність доставки продовжують отримувати онлайн-заявки від покупців.
Читайте також
- "У Карпатах завжди є дефіцит деревини" — голова Косівської громади про підготовку до зими й проблеми з дровами
- На Івано-Франківщині попит на дрова у лісництвах у 2022 році зріс удвічі
- У Матеївецькій ТГ на Прикарпатті 70% комунальних закладів перейшли на альтернативні системи опалення
- Опалювальний сезон у Франківську: як до нього готуються комунальники та які проблеми можуть виникнути
Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!