Президент присвоїв звання Героя України сотенному УПА Мирославу Симчичу

Президент присвоїв звання Героя України сотенному УПА Мирославу Симчичу

Президент присвоїв звання Героя України сотенному УПА Мирославу Симчичу
. Фото: Facebook/Руслан Марцінків

Президент Володимир Зеленський присвоїв звання Героя України з удостоєнням ордена "Золота Зірка" сотенному УПА з Івано-Франківщини Мирославу Симчичу. Відповідний указ 14 жовтня оприлюднили на сайті Президента України.

Мирослава Симчича нагородили за героїзм, виявлений у боротьбі за незалежність України, визначні особисті заслуги у становленні української державності, багаторічну плідну громадську діяльність, йдеться в указі.

Що відомо

Мирослав Симчич на псевдо Кривоніс — український військовий та громадський діяч, сотенний УПА, політв'язень. Кавалер орденів "Свободи" та "За заслуги", почесний громадянин Коломиї та Львова.

У серпні 2020 року сотенний УПА мав здійснити політ над Карпатами. Зокрема, пролетіти над місцями героїчного бою сотні УПА з енкаведистами, який відбувся під його командуванням у 1945 році. Але через стан здоров'я медики не дозволили йому зробити це.

У 2022 році з нагоди 80-ліття створення УПА сотенного Карпатського краю Мирослава Симчича нагородили медаллю "80 років УПА". Цьогоріч повстанцю виповнилося 99 років.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок