На Івано-Франківщині відкрили прихисток для вимушених переселенців у сторічному будинку

На Івано-Франківщині відкрили прихисток для вимушених переселенців у сторічному будинку

На Івано-Франківщині відкрили прихисток для вимушених переселенців у сторічному будинку
. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

У селищі Кути Косівського району відкрили шелтер для вимушених переселенців у будівлі, збудованій ще у 1907 році. Прихисток облаштували зусиллями благодійного фонду "Карітас" та Кутської громади. Про це повідомили на сайті Івано-Франківської обласної військової адміністрації.

У сторічній будівлі зможуть тимчасово проживати 80 переселенців. Для них облаштували 12 кімнат. У користуванні нових мешканців будуть два поверхи та підвальне приміщення.

За словами заступниці голови обласної військової адміністрації Людмили Сірко, внутрішньо переміщені люди житимуть у прихистку доти, доки не матимуть змоги повернутися додому.

Під час відкриття митрополит Івано-Франківської УГКЦ Кир Володимир Війтишин освятив приміщення закладу.

Що відомо

Старовинна будівля належала австрійцю Екелю, який володів трьома великими підприємствами у селищі Кути. Пізніше у цьому будинку розташовувалися суд та лікарня, однак упродовж останніх дев’яти років будівля була закинута. Кутська громада передала історичну будівлю благодійному фонду "Карітас" у довгострокову оренду. Для реконструкції будинку для переселенців запрошували архітекторів. Кошторис проєкту склав 12 млн грн.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок