Іменем Юрія Руфа та Степана Тарабалки. У Коломийській громаді перейменують перші п'ять вулиць

Іменем Юрія Руфа та Степана Тарабалки. У Коломийській громаді перейменують перші п'ять вулиць

Іменем Юрія Руфа та Степана Тарабалки. У Коломийській громаді перейменують перші п'ять вулиць
. Фото: Коломийська міська рада

У Коломийській громаді на Івано-Франківщині перейменують перші п'ять вулиць. Вони носитимуть імена українських захисників, поетів, почесних громадян та військовиків. Рішення про перейменування ухвалили під час третього засідання топонімічної комісії міськради, повідомляє голова громади Богдан Станіславський у Facebook.

Як йдеться у дописі, члени комісії надали пропозиції по 28 вулицях, три запропонували не змінювати, одну забрали з переліку. Одноголосно комісія прийняла рішення про перейменування п'ятьох вулиць: Антона Чехова, Михайла Лермонтова, Івана Шарлая, Михайла Білоскурського, Станіславського.

У Коломийській громаді ці вулиці носитимуть імена:

  • Степана Тарабалки – військового пілота, Героя України, який загинув у бою з російськими окупантами, захищаючи від бомбардувань мирних жителів. Відзначений орденом "Золота зірка". Його іменем пропонують перейменувати вулицю Антона Чехова.
  • Василя Нагірного – почесного громадянина Коломиї, краєзнавця, журналіста, документаліста. Його іменем пропонують перейменувати вулицю Михайла Лермонтова.
  • Мирона Забарила – коломиянина, майора батальйону оперативного призначення імені Героя України, генерал-майора Сергія Кульчицького Національної гвардії України. Він — один з ініціаторів створення Центру національно-патріотичного виховання та допризовної підготовки в селі Кубаївка. Загинув у бою з російськими окупантами на Київщині. Його іменем пропонують перейменувати вулицю Станіславського.
  • Юрія Руфа – українського поета, вченого, родом з Коломиї. Чоловік був членом екзаменаційної комісії Коломийського політехнічного коледжу. З перших днів відкритого вторгнення в Україну пішов добровольцем на фронт. Загинув у бою з військами РФ на Луганщині. Його іменем пропонують назвати вулицю Івана Шарлая.
  • Василя Вишиваного – полковника Легіону УСС, політика, дипломата. Своє життя присвятив Україні, за що й був вибитий росіянами. Його іменем пропонують перейменувати вулицю Михайла Білоскурського.

Надалі громадські слухання щодо перейменування вулиць у Коломийській громаді відбудуться 1 серпня о 14:00 у малому залі Народного дому.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок