В Івано-Франківську працівники СБУ області викрили місцевого жителя, який виправдовував агресію РФ в Україні. Про це повідомили на Facebook-сторінці відомства.
"Колишній радянський офіцер активно поширював у забороненій соціальній мережі матеріали російської пропаганди. В них українців називали фашистами й нацистами, а росіян – визволителями", – йдеться у повідомленні.
Чоловік народився в Україні, має українське громадянство. В Івано-Франківську живе впродовж майже тридцяти років.
За інформацією Служби безпеки, у своєму профілі в соціальній мережі агітатор розміщував дописи на підтримку окупації України, героїзував російську армію, "вихваляв окупаційні адміністрації та незаконні збройні формування на кшталт Захарченка та "Ґіві".
"Він інтерпретував події в окупованих містах України як "освобождение от украинских нацистов" та звеличував загиблих російських військових як таких, що загинули "смертью храбрых", – пояснили на сайті обласної прокуратури.
Чоловіку повідомили про підозру у поширенні антиукраїнських матеріалів, які підпадають під кваліфікацію ст. 436-2 Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до п’яти років.
Читайте також
- Вилучили зброю та боєприпаси. В Івано-Франківську поліцейські та працівники СБУ затримали громадянина РФ
- На Франківщині затримали жінку, яка виправдовувала вторгнення РФ в Україну та закликала здатися росіянам — СБУ
- Жителю Луганщини повідомили про підозру у колабораціонізмі
- До 14 та 15 років в'язниці. На Прикарпатті засудили заочно двох бойовиків ОРДЛО
- ФСБ намагалася зібрати інформацію про готовність іванофранківців воювати та роботу блокпостів — СБУ
- Спецслужби РФ намагалися завербувати працівницю одного з органів влади у Франківську — СБУ
Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!