"Такої летальності ми ще не мали" — заступник гендиректора центральної міської лікарні Франківська

"Такої летальності ми ще не мали" — заступник гендиректора центральної міської лікарні Франківська

"Такої летальності ми ще не мали" — заступник гендиректора центральної міської лікарні Франківська
. Суспільне Карпати

В Івано-Франківській центральній міській клінічній лікарні медики у вересні фіксували найвищу летальність від коронавірусу за час пандемії – померли майже 14% від госпіталізованих. Щодня у закладі помирає 2-3 людини. Про це Суспільному повідомив заступник головного лікаря міської лікарні Володимир Вовчук.

"Такої летальності ми не мали. Це у два рази більше, ніж навесні, коли була друга хвиля, і десь утричі більше, ніж було минулого року восени. Новий штам вірусу важче протікає, хворих госпіталізують киснезалежними. З усіх пацієнтів, які у нас лежать – 73% залежні від кисню. Єдине, що радикально може вплинути, – це вакцинація. І ми бачимо на прикладі, вакциновані люди практично не хворіють", — каже Володимир Вовчук.

За останню добу до центральної міської клінічної лікарні госпіталізували 21 пацієнта з коронавірусною інфекцією. Загалом у закладі зараз перебуває 151 хворий на COVID-19. У другому терапевтичному відділенні під час ургентних днів медики розгортають і ліжка у коридорах, каже виконувачка обов’язків завідувачки відділення Лариса Кушнірик.

"Хворіють важче, але найбільша проблема – це те, що люди сидять довго дома. Вони не звертаються ні до сімейних лікарів, не звертаються за допомогою, тому поступають важкі", — каже Лариса Кушнірик.

Найбільша летальність від недуги — в Івано-Франківській громаді, адже тут найбільше пацієнтів перебуває у лікарнях. Станом на 6 жовтня завантаженість ліжок хворими на COVID-19 в області становить понад 62%.

Що відомо

  • За минулу добу на Івано-Франківщині медики зафіксували 11 летальних випадків з діагнозом "коронавірусна інфекція"
  • Завантаженість ліжок пацієнтами, які хворі на коронавірусну інфекцію, у лікарнях Івано-Франківщини складає 59,4%
  • В Івано-Франківській обласній інфекційній лікарні майже вдвічі зросла кількість дітей, хворих на коронавірусну інфекцію, у порівнянні з минулим тижнем

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

На початок