Франківська організація ініціювала навчання культурних менеджерів у Киргизстані

Франківська організація ініціювала навчання культурних менеджерів у Киргизстані

Франківська організація ініціювала навчання культурних менеджерів у Киргизстані
. ГО "СТАН"

4-5 березня триває онлайн-конференція для культурного сектора Киргизстану та країн Центральної Азії. Таку подію ініціювала івано-франківська місцева молодіжна організація "СТАН", пише Суспільне Карпати.

"Для нас це дуже важливий проєкт, тому що ми вперше є партнерами в Киргизстані, в Центральній Азії разом з Міністерством культури Республіки Киргизстан, - каже голова правління молодіжної організації "СТАН" Ярослав Мінкін.

голова правління молодіжної організації "СТАН" Ярослав Мінкін
голова правління молодіжної організації "СТАН" Ярослав Мінкін. ГО "СТАН"

Акцентуватимуть саме на локальних ініціативах, які будуть корисні для міст у Центральній Азії.

"Досвід України релевантний для Киргизстану. І міжнародна конференція - можливість для культурних менеджерів обмінятися реальними практиками. Серед спікерів - чотири відомі українські інституції локального рівня. Вони представлять свої практики, хочуть розповісти, як в Узбекистані, Киргизстані, Таджикистані можна розвивати культурну сферу", - продовжує Ярослав Мінкін.

Мова йде про досвід бердичівської бібліотечної системи, яка зуміла з пострадянської стати креативним простором з різноманітними послугами для клієнтів. Музичний фестиваль сучасного мистецтва "Республіка" з Кам'янця-Подільського, інклюзивний театр з міста Бар Вінницької області. Також учасники івано-франківської молодіжної організації "СТАН" розкажуть про успіхи проєкту "Амбасадори розмаїття".

Франківська організація ініціювала навчання культурних менеджерів у Киргизстані
Франківська організація ініціювала навчання культурних менеджерів у Киргизстані. ГО "СТАН"

"Дуже багато було питань, як трансформувати ту ж бібліотечну систему, бо це актуально для всього пострадянського простору. Багато говоритимемо й про досвід Івано-Франківщини," - каже Мінкін.

У межах конференції виступлять 25 спікерів з Киргизстану, Грузії, Німеччини, Таджикистану, Узбекистану, України та Швейцарії.

Своєрідний лекторій - це лише початок проєкту, який планують реалізувати упродовж двох років.

Організаторами конференції виступає фонд Walkerstory, Міністерство культури Республіки Киргзстан, молодіжна організація "СТАН" та Лабораторія культури й менеджменту.

Читайте також

На початок