В останній день реєстрації кандидатів до Верховної Ради на проміжних виборах по 87 округу до ЦВК подали документи двоє Олександрів Шевченків. Про це Руху ЧЕСНО повідомили у Центрвиборчкомі.
На сайті НАЗК вже є декларації цих потенційних кандидатів. Але на сайті ЦВК ці прізвища ще невідображені. У виборчої комісії є п’ять днів з моменту завершення реєстрації, щоб розглянути заяви кандидатів.
Один із потенційних кандидатів — повний тезко зареєстрованого ще дев'ятого лютого кандидата Олександра Шевченка.
Обидва Олександри є жителями Києва та Київської області. Вони не вказали у своїх деклараціях доходів чи заощаджень, що дозволили б їм оплатити заставу 60 тисяч гривень. Також, ймовірно, обидва були членами окружних виборчих комісій на президентських та парламентських виборах у 2019-му році від партій ВО "Свобода" та "Самопоміч".
Представники ЧЕСНО поцікавилися в екснардепа Олександра Шевченка, кому, на його думку, це може бути вигідно.
“Із самого початку багато було різних людей, які не рекомендували балотуватися. Такі нюанси були, але все життя в політичній моїй кар’єрі такі пропозиції були, однак вирішив чітко, і для мене немає значення, хто за цим стоїть, головне, що це люди нечесні, несправедливі і взагалі злочинні технології, тому що, якщо спотворюється волевиявлення людей, це є фактично фальсифікація виборів. Тому кожна така дія, коли є двійник — один Олександр Леонідович, а другий Шевченко Олександр Петрович, це технологія, і нехай це буде на розсуд Бога, і хай Бог буде їм кожному суддею”, - каже Шевченко.
Логіка такої виборчої технології дуже проста, зазначають у ЧЕСНО, — виборець може помилитись, ставлячи відмітку у бюлетені, та проголосувати за зовсім іншого кандидата. Технологію зазвичай використовують проти кандидатів, що можуть потенційно виграти вибори та є лідерами за соціологічними опитуваннями.
Переважно на мажоритарні округи кандидати-клони потрапляють із зовсім інших міст, а інформації про них майже немає. Вони взагалі не ведуть передвиборчої кампанії та не з’являються в округах. Важливим моментом є також і те, що кандидати в нардепи на перевиборах по 87-му окрузі повинні при реєстрації сплатити заставу. Обидва кандидати з прізвищем Шевченко, що потенційно можуть бути зареєстровані, також подали декларації, де видно, що ні заощаджень, ні доходів для оплати такої застави у них немає.
Що відомо
- Нардеп від Прикарпаття Андрійович склав повноваження, щоб очолити Надвірнянську громаду
- Вибори у 87 окрузі: рейтинг кандидатів, думки надвірнянців та зафіксовані порушення
- На проміжні вибори в окрузі № 87 з центром у Надвірній витратять понад 8 мільйонів
- Виборча комісія в окрузі № 87 досі не має приміщення – ОПОРА