Бракуватиме анестезіологів. Які наслідки перепрофілювання Богородчанської лікарні

Бракуватиме анестезіологів. Які наслідки перепрофілювання Богородчанської лікарні

Бракуватиме анестезіологів. Які наслідки перепрофілювання Богородчанської лікарні
. Фото ілюстративне

При розширенні реанімаційного відділення у Богородчанській центральній лікарні може виникнути проблема з лікарями-анестезіологами. Про це сказав генеральний директор КНП "Богородчанська центральна лікарня" Іван Коляджин 20-го лютого, у межах обговорення готовності медичного закладу до перепрофілювання, пише Суспільне Карпати.

Зокрема, Іван Коляджин назвав і можливі варіанти вирішення проблеми: "19-го лютого, як я чув, була розмова з ректором Івано-Франківського національного медичного університету, що, наприклад, студенти-інтерни другого курсу будуть направлені, а може ще добровольці. Є люди, які хочуть працювати", - сказав Коляджин.

За його словами, лікарню повністю перепрофільовуватимуть у два етапи.

"В лікарні йде поетапне перепрофілювання. Ми робимо комунікації з киснем і водночас розширюємо реанімаційне відділення. Зараз - у процесі роботи, запускаємо кисневу станцію. Думаю, що у понеділок-вівторок вона буде працювати, - розповідає Іван Коляджин. - Якщо це було б одномоментно, то нам було би тяжко, а от поступово, думаю, ми справимося".

Він також додав, що пацієнтів, які були у лікарні до перепрофілювання закладу, згідно з рішенням комісії з ТЕБ і НС та рекомендацій начальника обласного департаменту здоров’я, перевели в інші лікувальні заклади.

"Ми поступово це робимо. Закриваємо гінекологічне відділення – значить усіх хворих виписуємо. Частину виписуємо, частину переводимо в обласний перинатальний, - говорить медик. - Так само неврологічне відділення – частину виписуємо, частину – додому. Наступний етап, другий, – це хірургічне відділення на 60 ліжок. Частину хворих випишеться, а більш важких хворих, які потребують довготривалого лікування, переведуть в інші лікарні, в тому числі й обласну клінічну лікарню".

Що відомо: Богородчанська лікарня працюватиме у режимі протиковідного госпіталю

На запитання, чи погоджуються лікарі, які зараз працюють у медзакладі, надавати медичну допомогу хворим на COVID-19, Іван Коляджин відповів: "Проведено бесіду та роз’яснення з медичним персоналом. Я бачу, що критичних зауважень і моментів нема. Лікарі згідні працювати".

За словами в.о. директора обласного департаменту охорони здоров’я Володимира Дзьомбака, зараз у Богородчанській центральній лікарні є 100 ліжко-місць. Додатково тут мають розгорнути ще до 150 ліжок.

Що відомо: У Богородчанах розгорнуть мобільний госпіталь на 120 ліжко-місць

Він також розповів про попередню домовленість із науковцями, які зараз працюють зі студентами дистанційно. Вони, зазначив Дзьомбак, можуть надавати медичну допомогу в лікарні у суботу та неділю. В інші дні тут працюватимуть медики Богородчанської лікарні.

Читайте також

На початок