Вироби у стилі печворк створює франківка Юля Гомеляк. Покривала, подушки, підставки та навіть сумки жінка створює з клаптиків тканини.
"Мені завжди подобалися такі вироби. В якийсь момент я захотіла поміняти свою діяльність. Я займалася фотографією і відчувала, що мені чогось не вистачало. І виникла ця ідея, я згадала ці покривальця зі шматочків, які мені подобалися, і вирішила зайнятися цим", - розповіла Юля Гомеляк.
Займатися печворком Юлія почала чотири роки тому.
"Два-три місяці я вивчала це питання. В Україні досить не популярний такий вид творчості. Наприклад, в США, в Англії дуже популярні покривала в стилі печворк", - каже мисткиня.
Інформацію про клаптеве шиття Юлія шукала в інтернеті. Перший виріб, який створила, не вдався.
"Я сама не швея, шукала людину, яка буде мені допомагати втілювати задуми. Згадала про свою знайому. Я собі задумала різні кольори, надихнулася, прийшла до неї, ми кроїли, - розповідає Юлія. - Вона зшила, і воно все покрутилося. Потім вночі я раптом прокинулася і подумала, якщо червоний попрати, він може полиняти. Я побігла, попрала, а воно все полиняло".
Каже, після цього хотіла залишити цей задум: "Але подумала: "Та ні, я не можу так легко здатися. Вона мені подобається”. Я почала відповідно підбирати тканини. Багато линяло, але я знаходила інші. Якось потрохи я заспокоїлася. Було ще багато моментів, які не давали зреалізувати все, що є в голові. Але я вже зрозуміла, де є підводні камені, і так потрохи воно налагодилося".
На створення одного виробу витрачає близько тижня.
"Спочатку я підбираю тканинки, які мені подобаються і які гарно виглядають разом. І вже відштовхуюся від них, створюю візерунок і шию виріб. Буває, навпаки. Мені хочеться відтворити якийсь візерунок. Тоді вже до нього я підбираю тканинки", - розповідає Юля.
Згодом Юля малює ескіз та вирізає елементи. Відповідно до візерунка клаптики зшивають.
Потім елементи прасують та зшивають у візерунок. Після - підшивають синтепон та третій шар тканини. Наприкінці прошивають усі контури візерунку.
Юлія Гомеляк розповіла, що натхнення черпає звідусіль. Часто - з гуцульських виробів, іноді побачить візерунок у фільмі та одразу ж хоче відтворити його на покривалі, сумці або подушці.
Повне відео
Читайте також
- Створює зменшені копії відомих кораблів. Франківець Володимир Каразуб
- Українське подружжя створює лялькові персонажі з "Гри престолів"