Перейти до основного змісту
"Трофейне не так шкода". Із яким озброєнням тренується спецпідрозділ "Атей"

"Трофейне не так шкода". Із яким озброєнням тренується спецпідрозділ "Атей"

Ексклюзивно
Заняття тренування бійці спецпідрозділ "Атей" полігон Донецька область
Бійці спецпідрозділу "Атей" тренуються на полігоні, Донецька область. Фото: Суспільне Донбас

Бійці спецпідрозділу "Атей", що входить до однієї з бригад Гвардії наступу, щотижня відпрацьовують техніку ведення бою, виявлення противника, захоплення та утримання позиції. Під час тренувань використовують і українську, і західну, і трофейну зброю.

Спецпідрозділ "Атей" був створений пів року тому, за цей час виконували бойові завдання в Кліщіївці на Донеччині, в Макіївці на Луганщині. Зараз бійці — тримають фронт на Лиманському напрямку.

"Це взвод розвідки Гвардії наступу, бригада "Рубіж". Більшість людей в підрозділ набрані вже з діючих підрозділів і мають бойовий досвід, але також набираються і молоді бійці, які підходять по критеріях", — розповідає командир спецпідрозділу "Атей" Гвардії наступу Євген на псевдо "Скіф".

Тренування бійців спецпідрозділу «Атей» Донецька область
Командир спецпідрозділу "Атей" Євген "Скіф", Донецька область. Фото: Суспільне Донбас

Найголовнішим критерієм для новачків "Скіф" називає — вмотивованість бійців. Всьому іншому, каже, навчать.

Озброєнням спецпідрозділу "Атей" під час тренувань на полігоні
Фото: Суспільне Донбас

"Підготовка проводиться зі штатного озброєння, це UAR-15 (Зброяр Z-15 або Zbroyar-15 — гвинтівка) — українська зброя. Дуже чудова зброя — гранатомет "Форт-600". Він більше використовується для штурмів та вогневої підтримки — здалека. Ще ми використовуємо кулемети, як наші, так і закордонні, надані нам партнерами. Іноді ми використовуємо кулемети противників. Трофейна зброя — використовується повною мірою. Це зброя, яку не шкода, яку можна брати з собою скрізь і не переживати, що з нею щось станеться, бо за свою власну зброю хлопці дуже переживають", — каже "Скіф".

Тренування бійців спецпідрозділу «Атей» Донецька область
Тренувальні заняття бійців спецпідрозділу "Атей", Донецька область. Фото: Суспільне Донбас

Тренувальні заняття на полігоні бійці проводять не рідше одного дня на тиждень. Одне із завдань: відпрацювати дії при контакті з противником. Задача: протягом кількох секунд оцінити ситуацію та знищити ворога.

Тренування бійців спецпідрозділу «Атей» Донецька область
Фото: Суспільне Донбас

На полігоні військові працюють парами та групами, відпрацьовують правильний відхід з позицій, стріляють по цілях.

Тренування спецпідрозділу "Атей" на Донеччині
Фото: Суспільне Донбас

Командир відділення спецпідрозділу "Атей" Олексій каже, робота у бійців — командна.

"Ми розуміємо з хлопцями один одного на пів слова, я маю максимальну впевненість, що при відході, я буду прикритий. Загалом, вся робота дає впевненість, що всі маневри, тому що постійно рельєфи змінюються: є укриття, немає укриття. Ти можеш працювати як за укриттям, так і за допомогою рельєфів. Ми доводимо все до автоматизму, якщо йде автоматична робота, то немає ніяких втикань", — пояснює боєць Гвардії наступу.

Тренування бійців спецпідрозділу «Атей» Донецька область
Командир відділення спецпідрозділу "Атей" Олексій, Донецька область. Фото: Суспільне Донбас

Чоловік — підприємець з Ірпеня. Розповідає, пішов воювати добровольцем на початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну.

"В мене є родина, в мій дім зайшли чужі люди. Це вже як кровна помста. Те щастя, те мирне життя — було зруйноване, тому кожен з нас, повинен йти на фронт і захищати те святе, що в нього є — це сім'ю, будинок, країну", — каже Олексій.

Під час виконання бойового завдання в Кліщіївці, чоловік був контужений та отруєний. Тоді, розповідає військовий, російські армійці застосовували хімічну зброю.

"Це була пріоритетна позиція для ворога. І для того, щоб нас вигнати вони застосували артилерію, додаткові вогневі засоби — це їм не допомогло. Вони позицію підпалили, що також їм не дало результату. І щоб нас відтіснити з позиції, були застосовані FPV-дрони з хімією. Мені й товаришу стало недобре", — згадує боєць.

Тренування бійців спецпідрозділу «Атей» Донецька область
Тренувальні заняття бійців спецпідрозділу "Атей", Донецька область. Фото: Суспільне Донбас

Відновлювався Олексій кілька днів і знову продовжує виконувати бойові завдання.

"Люди на фронті закінчуються. На відновлення є мінімум часу, якщо людина відчуває, що може далі працювати: два, три, п'ять днів. П'ять днів — це розкіш. Після цього, ти знов йдеш і виконуєш бойові завдання", — визнає боєць.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

Топ дня
Вибір редакції
На початок