11 квітня у Дніпрі відбулася прем’єра української біографічної драми "Киснева станція". Стрічка розповідає про події літа 1980 року, коли лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв перебував на засланні у Якутії та працював на кисневій станції.
Як пройшов захід — дізналися наші кореспонденти.
За словами акторки Зої Власенко, ідея фільму зародилася ще у 2014 році, після окупації Криму. Процес підготовки та зйомок тривав десять років.
"Сценарій — найважчий етап. Його переписували багато разів, адже з кожною зустріччю з Мустафою ми дізнавалися нові факти. Він цікава людина, хоча про своє життя говорить мало", — розповіла вона.

Режисером стрічки став Іван Тимченко, а сценаристом — Михайло Бриних. Це команда, яка раніше працювала над фільмом "Іловайськ 2014. Батальйон "Донбас".
Зйомки фільму "Киснева станція" проходили в різних куточках України — Київській, Херсонській та інших областях, розповів актор Віктор Полторацький. Зокрема, сцени з дитинства головного героя знімали в Олешківських пісках — наразі тимчасово окупованій території.
Віктор Полторацький виконав роль працівника КГБ Шаландіна.
"Найважчим було вийти в кадрі у російській формі. Це символізує, що історія, на жаль, повторюється. І коли дивлюся на себе в цій формі — неприємно", — зазначив актор.

На прем’єру прийшло понад 20 людей. Серед них — режисерка Анастасія, яка прийшла підтримати український кінематограф.
"Це дуже якісне кіно. Історія чіпляє, кадри вражають. У фільмі багато символізму — дивишся і постійно думаєш, що означає той чи інший момент", — розповіла вона.

Також серед присутніх була Софія. Дівчина мріє стати режисеркою. Вона підкреслила важливість стрічки.
"Ми маємо підтримувати українське кіно. Цей фільм — про нашу історію, про боротьбу, про незламність кримськотатарського народу", — сказала дівчина.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро