Перейти до основного змісту
Як дніпряни підгодовують птахів узимку. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Як дніпряни підгодовують птахів узимку. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Як дніпряни підгодовують птахів узимку. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ
. Сусіпльне Дніпро

Через кліматичні особливості та різкі перепади температур фахівці фіксують зменшення поголів'я різних видів птахів на Дніпропетровщині. Про це Суспільному Дніпро розповів орнітолог та представник українського товариства охорони птахів Дніпропетровщини Михайло Листопадський.

За словами орнітолога, з близько 250 видів птахів, які мешкають на Дніпропетровщині, половина залишаються тут на зимівлю. Деякі види птахів, які гніздяться у Північній Європі, зустрічаються в області лише взимку. Головна їхня проблема - недоступність їжі. Тому мають допомагати люди.

"Це мають бути крупи, мелені крупи. Вони мають бути сухі, не цвілі, мають добре сипатися, просипатися у годівницях. Для комахоїдних птахів: синиця, блакитна синиця, деякі інші види, які іноді залітають до наших дніпровських годівниць – це має бути шматочок несолоного сала або шкуринка від сала", - говорить Михайло Листопадський.

Кожного дня підгодовує голубів, ворон та горобців у парку Любов. Говорить, залишає їжу в годівницях або розсипає крупу щоразу на одних і тих же місцях. Каже, так пташки звикають до їжі.

"Проблематично з їжею, крупою краще, звичайно, пшеничкою, якщо хлібом, то дрібним-дрібним намагаюсь. Шкода, звичайно, вони такі голодні, вже знають мене, летять назустріч", - говорить Любов.

Ольга мешкає неподалік парку імені Лазаря Глоби. Розповідає, що підгодовує птахів останні три роки. Постійно змінює раціон для мешканців озера: дає пшоно, варить каші. Сьогодні із собою сушений білий хліб.

"Шкода, замерзають, люблю птахів дуже. Загалом вже третій рік годую, вже усіх у клюв знаю", - каже жінка.

На кожну прогулянку бере із собою смаколики для птахів й Інна. Постійно годує їх у сильні морози.

"До останнього часу трава ж ще була, були якісь зернятка, було що поїсти, а так снігом усе вкрито. Воронам кидаю горішки, для голубів насіння є сире, крупа, яка буває", - говорить годувальниця птахів.

Серед основних помилок підгодівлі птахів - непостійність годування, неправильний раціон та неправильно визначене місце для годівниць, коли птахи самі можуть стати їжею для хижаків.

"Якщо годівниця встановлюється, вона має стояти від початку періоду підгодівлі і до її завершення, там постійно має бути корм, і він не має бути одноманітний, тобто птахові легше дати можливість вибирати", - пояснює фахівець.

Орнітолог зазначає, у зимовий період пташки травмуються частіше. Якщо люди знаходять таких, то краще одразу звертатись до Українського товариства охорони птахів, на відповідні кафедри університетів, до ветеринарних клінік та зоопритулків міста.

Повне відео

Читайте також

Крижана пастка: на Одещині рятувальники звільнили лебедів із замерзлих лиманів

Топ дня

Вибір редакції

На початок