Перейти до основного змісту
20 березня — день весняного рівнодення. Що це за явище, пояснила астрономка з Дніпра

20 березня — день весняного рівнодення. Що це за явище, пояснила астрономка з Дніпра

рівнодення, дніпро
20 березня – день весняного рівнодення. Суспільне Дніпро

Весняне рівнодення — це астрономічне явище, коли день і ніч майже зрівнюються за тривалістю. Воно відбувається щороку і припадає на 20-23 числа березня.

Яке значення має весняне рівнодення та чому дати явища коливаються — Суспільному розповіла астрономка Людмила Марченко.

За словами фахівчині, явище повʼязане з рухом Землі навколо Сонця.

"Орбіта Землі розташована в просторі дещо специфічним чином. І в результаті цього виходить, що протягом року ми маємо чотири виділених дні, пов'язані з рухом навколо Сонця. Це дні зимового сонцестояння, після найдовшої ночі день починає прибувати. Це день літнього сонцестояння, після найдовшого дня день починає зменшуватися, ніч починає прибувати. І між ними дві точки весняного і осіннього рівнодення", — каже вона.

У день весняного рівнодення день і ніч рівні однакові за довжиною. А вже від завтра день буде дещо довший за ніч.

"Тобто до цього у нас ніч була довшою, ніж день. З завтрашнього дня вже ніч буде трошки коротшою, ніж день, а день буде більший за ніч. Тобто це вже не просто збільшується світловий день, а він уже превалює над нічним часом. Ну і власне в цьому і є сенс точки весняного рівнодення. Ми переходимо до літа потихеньку", — розповіла фахівчиня.

Щороку весняне рівнодення відбувається в різні календарні дні.

"Вони не дуже відрізняються. Буквально там на пару днів може бути 20, 21, 22, 23. Це тому що орбіта Землі вона не колова, а витягнута трошки, еліптична. І через це ми маємо такі плаваючі трошки моменти, пов'язані з рухом сонця", — зазначила Людмила Марченко.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Топ дня
Вибір редакції
На початок