"Не мали права": у Дніпрі контролери електротранспорту оштрафували неповнолітню

"Не мали права": у Дніпрі контролери електротранспорту оштрафували неповнолітню

У Дніпрі 12 річній Марусі контролери електротранспорту виписали штраф 160 грн. Причина — неоплата за проїзд. За словами мами дівчинки, Ірини Григор’євої, контролери почали тиснути на її доньку. Натомість у департаменті транспорту та транспортної інфраструктури міськради це заперечують.

Журналісти Суспільного зʼясували чи мали контролери право штрафувати неповнолітню.

Мама школярки, Ірина Григор’єва розповіла, що у трамваї донька їхала разом із подругою. Під час спроби заплатити за проїзд, кондукторка не звернула уваги на дівчинку та пішла далі.

"Маруся вирішила почекати, бо думала, що контролер повернеться, і вона їй знову протягне гроші. Проте кондуктор більше не підійшла, і тут дуже швидко підійшли контролери. У подруги учнівський був, а у Марусі одразу запитали, де квиток", – розповідає Ірина.

За словами жінки, донька злякалась і не змогла чітко пояснити ситуацію контролерам.

"У неї тривожно-депресивний розлад соціальної адаптації, ми лікуємося вже пів року. Тому для неї вийти в люди це вже перемога", – каже мати Марусі.

Ірина розказала, що контролери почали тиснути на доньку, аби та негайно сплатила штраф. Проте грошей у дівчинки не було. Розрахуватися допомогла подруга. За словами Ірини, зараз у доньки стрес. Після цього випадку дитина не спала декілька днів.

"Вона каже, що тільки чула шум у вухах, у неї все потемніло і вона нічого не могла зробити. Маруся каже, слава Богу що поряд була подруга. Вона зреагувала та заплатила", – розповідає Ірина.

"Не мали права": у Дніпрі контролери електротранспорту оштрафували неповнолітню
Фото штрафу, який отримала Маруся. Фото з особистого архіву Ірини

За роз'ясненням кореспонденти Суспільного звернулися до департаменту транспорту міськради. Отримали письмову відповідь.

"У цій ситуації ми розібралися: відповідно до записів з камери контролера хамства та перевищень повноважень з боку контролерів не було. Поспілкувалися з батьками підлітка та розв'язати проблему, з їхнього боку наразі претензій немає", – розʼяснив Іван Васючков.

За словами адвоката Василя Підлужного, контролери електротранспорту можуть виписати штраф лише дорослому, який супроводжує дитину. Фахівець розказав, що притягнути до адміністративної відповідальності можуть лише з 16 років.

"Дитині не було ані 16, ані 18 років, тобто вона взагалі не є суб’єктом адміністративної відповідальності. Штрафувати її апріорі неможливо, бо це незаконно та неправомірно. Я навіть вважаю, що стосовно дитини це прояв насильства", – каже юрист.

Адвокат порадив, якщо неповнолітній дитині виписали штраф, варто звернутися до правоохоронних органів, аби повернути кошти. Тим часом Ірина повідомила Суспільному, що представники департаменту вибачились за інцидент та запропонували повернути гроші. Втім жінка попросила задонатити їх на ЗСУ.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок