Свято просто неба, екскурсії, майстер-класи. У Дніпрі відбудеться "Ніч у музеї": програма заходів

Свято просто неба, екскурсії, майстер-класи. У Дніпрі відбудеться "Ніч у музеї": програма заходів

Ніч музеїв, анонс, програма, Дніпро
Екскурсія в Дніпрі. Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

У суботу, 25 травня, Дніпро долучиться до міжнародної акції "Ніч у музеї". Цього дня жителі міста й гості зможуть відвідати цілу низку заходів з нагоди Міжнародного дня музеїв.

Суспільне Дніпро пропонує добірку івентів шести музеїв.

Дніпропетровський національний історичний музей імені Яворницького влаштує свято просто неба. З 12:00 до 20:00 можна буде відвідати театралізоване дійство та майстер-класи. Працюватимуть усі діючі філіали та виставки музею.

Дніпровський художній музей упродовж шести годин, з 14:00 до 20:00, проводитиме екскурсії виставками до 110-річчя музею. Відвідувачам приготували сюрприз — унікальний експонат з детективною історією.

Також з 15:00 до 19:00 в освітньо-мистецькому просторі музею «Укриття» працюватимуть дніпровські митці Сергій Алієв-Ковика та Яна Соколова. Сергій Алієв-Ковика поділиться секретам майстерності в царині друкованої графіки, а Яна Соколова проведе майстер-клас із виготовлення ляльки-мотанки.

Музей історії Дніпра цього дня працюватиме з 15:00 до 20:00 . На відвідувачів чекає театралізована екскурсія "Дніпро під мікроскопом".

Музей Вадима Сідура запрошує всіх охочих на театралізоване дійство "Соцреалізм vs Авангардизм". Час проведення — 15:45-18:15.

Технічний музей "Машини часу" в суботу відчинений з 10:00 до 22:00. Там організують екскурсії при незвичному освітленні залів, показуватимуть плівкові документальні фільми тощо.

Музей університету митної справи та фінансів також долучається до акції "Ніч музеїв". З 17:00 до 18:30 там буде екскурсія. Також працює виставка надбань народного мистецтва "Візерунки долі".

Відвідування більшості заходів платне. Квитки можна придбати безпосередньо в музеях.

Що відомо про акцію "Ніч музеїв" ("Ніч у музеї")

  • Уперше акція «Ніч у музеї» пройшла у 1997 році в Берліні. У 2001 році в ній брали участь уже 39 країн Європи та Америки.
  • «Ніч у музеї» у світі відбувається під егідою ЮНЕСКО, Ради Європи та Міжнародної ради музеїв.
  • Наразі практику нічних екскурсій має понад дві тисячі музеїв Європи.
  • 2020 року через пандемію національний історичний музей імені Яворницького в Дніпрі проводив "Ніч музеїв" в онлайн-режимі.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок