"Я хочу провести незалежну експертизу" — мати померлого військовозобов'язаного в ТЦК Кривого Рогу

"Я хочу провести незалежну експертизу" — мати померлого військовозобов'язаного в ТЦК Кривого Рогу

смерть, ТЦК, Кривий Ріг
Мати померлого в ТЦК Кривого Рогу Тетяна Зайцева. Суспільне Дніпро

Родина чоловіка, який помер 5 травня на території Саксаганського терцентру комплектування у Кривому Розі, 8 травня приїхала на опізнання до місцевого моргу.

Мати померлого Тетяна Зайцева розповіла Суспільному: жодних документів про смерть сина не має, тому приїхали побачити, чи дійсно це він та чи є сліди побоїв.

"Я хочу побачити: це була природня смерть чи вбивство", — мати померлого військовозобов'язаного в ТЦК Кривого Рогу
Рідні померлого приїхали до моргу на опізнання. Суспільне Дніпро

"Востаннє я бачила сина 5-го травня близько 19-ї години, коли привезла особисті речі. Він тоді був не в такому стані, як зранку, — слабкий, з побитими губами. Я запитувала, що сталось, він не відповідав, забрав речі і пішов. Я себе дуже корю, чому не викликала ні поліцію, ні швидку допомогу", — сказала жінка.

За її словами, син пройшов ВЛК і його мали готувати до проходження військового навчання, однак він чекав, поки його викличуть.

"Дуже багато питань, на які мені ніхто не відповідає: чому його забрали з ліжка вночі, без документів, тримали під вартою озброєні працівники ТЦК, чому відправили саме в Саксаганський ТЦК, якщо він прописаний в іншому районі? Чому ні ТЦК, ні поліція не повідомили про смерть, повідомила ритуальна служба. Я хочу переконатись, що це дійсно мій син. Я хочу побачити: це була природна смерть чи убивство", — говорить Тетяна Зайцева.

Жінка каже: морально їй важко йти на опізнання, тому довірила це родичам. Сестра померлого Оксана Рубекіна, яка була на опізнанні, каже: побачила тіло з численними забоями і синцями.

"Я хочу побачити: це була природня смерть чи вбивство", — мати померлого військовозобов'язаного в ТЦК Кривого Рогу
Сестра померлого Оксана Рубекіна. Суспільне Дніпро

"У нього розбита губа, синці і кров на ребрах, на спині під лопаткою, ногах, руках. Це все фіксувалось на фото слідчим, тому все буде в матеріалах справи. Поки склали протокол. Епікриз ще не отримували", — розповіла вона.

Слідчий і працівники моргу від коментарів утрималися. Після складання протоколу огляду тіла рідні померлого хочуть юридично бути визнані "потерпілими". За словами Тетяни Зайцевої, вже звернулись до правоохоронних органів, прокуратури та шукають адвоката. Жінка каже, що хоче знати справжню причину загибелі сина та щоб винні понесли покарання, тому звертатиметься в усі інстанції.

У Державному бюро розслідувань, яке має долучитися до з'ясування всіх обставин події, Суспільному повідомили, що станом на 7 травня прокуратура не передавала їм матеріали справи.

Що відомо про смерть військовозобов'язаного у ТЦК Кривого Рогу

У Саксаганському територіальному центрі комплектування та соцпідтримки у Кривому Розі 5 травня помер військовозобов'язаний.

В установі повідомили, що смерть чоловіка настала через різке погіршення стану здоров'я, що супроводжувалося ознаками епілептичного нападу.

У Криворізькій спеціалізованій прокуратурі у сфері оборони Східного регіону Суспільному повідомили про початок кримінального провадження за частиною 5 статті 426-1Перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень, вчинене в умовах воєнного стану Кримінального кодексу України. Слідство триває.

Що відомо станом на 9 травня

9 травня мати чоловіка повідомила Суспільному, що нині очікує зустрічі з адвокатом. Жінка додала, що хоче провести незалежну експертизу, тому досі не ховають померлого.

"Я чекаю, що зі мною слідчий повинен зв'язатись. Чекаємо зустрічі з адвокатом, я також зв'язалась з представником з прав людини. Хочемо незалежну експертизу провести", – каже Тетяна Зайцева.

Скільки триватиме судово-медична експертиза та коли рідні зможуть забрати тіло – не повідомляють.

Авторка Наталія Качуровська

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок