У Кривому Розі після кастрації у собаки почалась епілепсія

У Кривому Розі після кастрації у собаки почалась епілепсія

Собака, тварини
Зооволонтерка з собакою. Фото: Суспільне Дніпро

У Кривому Розі після стерилізації у безпритульної собаки почались епілептичні напади. Волонтери кажуть, собака була здоровою та жвавою, нині ж знесилена та хвора, самостійно не їсть і не п'є, місцеві жителі опікуються нею, купують ліки та їжу.

Що сталося з твариною – читайте у матеріалі Суспільного.

Жительки Кривого Рогу Валентина, Антоніна та Ольга опікуються безпритульними собаками. Два тижні тому трьох собак стерилізували у міському Центрі поводження з тваринами. У однієї, Моллі, після операції почались епілептичні напади.

У Кривому Розі після кастрації у собаки почалась епілепсія
Безпритульний собака. Фото: Суспільне Дніпро

Валентина Олійник каже, вже понад 4 місяці опікується цими трьома цуциками. Коли 20 березня прийшла вкотре годувати, то на території їх не було. Побачили їх фото в соцмережі Центру поводження з тваринами, – працівники їх побачили обабіч дороги і забрали.

"Ми побачили їхні фотографії, що це дійсно всі вони, всі троє. Їх забрали 20-го, а 26 простерилізували", – розповіла вона.

Волонтерка Валентина каже, Моллі дуже слабка, сама довше хвилини не ходить, падає, не їсть, а воду п'є з допомогою – зі шприца. Хоча до відлову та стерилізації була жвава та бадьора.

У Кривому Розі після кастрації у собаки почалась епілепсія
Зооволонтерка годує тварин. Фото: Суспільне Дніпро

Очільниця Центру поводження з тваринами Марина Бойко каже, якщо собака перебуває на вулиці без господарів чи нашийника з контактами, вона підлягає відлову. У центрі її обробляють від шкідників, вакцинують, пізніше – стерилізують. Чому у Моллі розвинулась епілепсія директорка не знає.

"Тварина була на післяопераційному лікуванні почались в неї позавчора епілептичні приступи, звернулись до цієї пані Валентини приїхати забрати тварину на додаткове обстеження. Ми забираємо їх з вулиць кожна зі своєю історією, зі своєю болячкою", – зазначила директорка Центру поводження з тваринами Марина Бойко.

Валентина Олійник каже, такий випадок з нею вперше, хоча опікується тваринами біля 20 років. Жінка каже, повернули їй тварин худих та нездорових, у Моллі були незагоєні рубці.

"Нам виносили собачок, хлопчика і дівчинку нормально і шви нормально, вони не мокрі були, а як вже дівчинку виносили, то виносили в пелюшці, вона була мокра, запах від неї йшов специфічний", – каже зооволонтерка.

Валентина Олійник разом з іншими волонтерами планують звернутися до вузькопрофільних ветлікарів.

Авторка – Наталія Качуровська

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дні

На початок