На станції метро Вокзальна пройшов захід "Як звучить Дніпро" за участі авторів ютуб-проєкту про звучання міст. Ролик про Дніпро команда випустила місяць тому, він зібрав понад 100 тисяч переглядів. Офлайн-захід в рамках проєкту провели вперше. Для глядачів виступали дніпровські музиканти та знайомили з місцевими ініціативами.
Поет Олександр Шакіров розповів Суспільному, рядки його творів можна почути між підводками та репортажами.
"Такі ініціативи "Як звучить Дніпро" вони показуть, що в нашому місті є круті ініціативи", – каже він.
Офлайн-захід в рамках проєкту провели вперше. Для глядачів виступали дніпровські музиканти та знайомили з місцевими ініціативами.
"Дуже така потужна подія. Дуже знакові музиканти сьогодні виступають – бо це молода та прогресивна сцена, якої зараз дуже мало на радіо. Дуже цікава локація. Тут, до речі, дуже цікава акустика", – каже відвідувачка заходу Анна.
Ідея ютуб-проєкту "Як звучить Україна" належить Наталії Синельниковій. Жінка зазначає, любові до звуків у неї з дитинства.
"Дуже любила в дитинстві їхати до своїх батьків, виходити з потяга, я там йшла три кілометри і слухала все, як воно звучить. В душі я завжди хотіла, щоб ці звуки перетворилися в якусь музику. Я розказала своєму чоловікові", – каже вона.
Пізніше чоловік Наталії запропонував записати звуки в студії. До участі запросили композитора з двадцятирічним досвідом Євгена Філатова.
"У Дніпрі наймузичніший звук світлофора, який я лише зустрічав. У випуску про Дніпро, цей звук став основою для написання музичної композиції. Дніпро – це потужний локомотив для створення електронної музики, техномузики. Все це я хотів втілити в музичну композицію", – розповів композитор.
Проєкт буде близьким для людей, які переїхали за кордон, розповідає режисер ролику Євген Синельников. А сам захід у Дніпрі допоможе краще зрозуміти місто та людей, які живуть в ньому
"Україні мало хто знає про митців, які відомі на весь світ. І головний меседж цього заходу – познайомити дніпрян з дніпрянами, щоб вони більше знали про своє місто. Зараз такий час, що ми маємо розвиватися", – зазначив він.
Команда відзняла два сезони та випустила ролики про 11 міст. Продовження проєкту автори ще обговорюють.
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро