"20 днів у Маріуполі": лікарі Дніпра врятували кінцівки 15-річному герою фільму

"20 днів у Маріуполі": лікарі Дніпра врятували кінцівки 15-річному герою фільму

20 днів у Маріуполі, порятунок, лікарі
Іван разом з батьком Максимом, порятунок хлопця з-під завалів. Фото: Дніпропетровська обласна військова адміністрація

Кадри звільнення з-під завалів 15-річного Івана Повненького з Маріуполя, якому лікарі Дніпра врятували кінцівки, увійшли до оскароносного фільму "20 днів в Маріуполі". Аби підняти плити з ніг хлопця, знадобилося кілька годин.

Про це йдеться на сайті Дніпропетровської облвійськадміністрації.

Іван разом з батьками перебував у будівлі пожежної частини, коли туди влучила ракета РФ. Це сталося 10 березня 2022 року.

"З нами також був мій колега. Ми всі опинилися під завалами. Він загинув одразу. Нас з дружиною врятували, діставши першими. А Ваніни ноги й ліву руку затисли плити. Потрібен був кран, аби їх підняти. На це знадобилося кілька годин", – розповів батько підлітка Максим Повненький.

Коли хлопця деблокували, відвезли на операцію до маріупольської лікарні. За кілька днів ліки там почали закінчуватися, родина ухвалила рішення вирушати до Дніпра.

"Вони приїхали до нас на понівеченому обстрілами джипі. Хлопець був "важкий", з розтрощеними ногами. Була загроза ампутації.  Ми зробили все можливе. Й далі організували евакуацію за кордон. Одну із перших в країні від початку повномасштабного вторгнення. Зрештою кінцівки вдалося врятувати", – сказав генеральний директор Регіонального медичного центру родинного здоров’я Олексій Власов.

Зараз Іван продовжує лікування в США. Попереду – декілька операцій. Втім, він вже може самостійно зробити кілька кроків.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок