У медзакладі на Дніпропетровщині лікують родини військових

У медзакладі на Дніпропетровщині лікують родини військових

У медзакладі на Дніпропетровщині лікують родини військових. Генеральний лікар Сергій розказав Суспільному, програму допомоги "Сім’я Героя" почали на прохання військових. Це консультація та лікування у медиків 40 спеціалізацій, зокрема, хірургів, неврологів та травматологів.

Віра Таран — дна з учасниць програми допомоги родинам військових. Її 66-річний син загинув у червні 2023 року в Запорізькій області. Наразі жінка проходить повний медичний огляд.

"Вони наступали і він загинув на полі бою. Він був в АТО, потім він рік був у військкоматі, йому казали чекати. Потім його забрали в січні минулого року і через чотири місяці він загинув", — розказала вона.

У медзакладі на Дніпропетровщині лікують родини військових
Віра Таран. Фото: Суспільне Дніпро

Жінка з родиною живе в Нікополі. Каже, війська РФ випускають десятки снарядів по місту щодня. Через постійні атаки та загрози артобстрілу у неї підвищується тиск та починаються приступи кашлю.

"У нас як не вранці — так ввечері, 100 метрів від нас б’ють. У мене серце чи алергія, чи що. Я себе дуже погано почуваю, задихаюсь, тому я сюди й приїхала", — розповіла Віра Таран.

Військовий Андрій проходить реабілітацію у закладі. Наразі з палицею може пройти декілька кілометрів. Чоловік отримав тяжке поранення під Авдіївкою у квітні 2023 року.

"Мене кинуло вибуховою хвилею, пошкодив коліно. Коли на ногу не стає — зрозуміло, що щось не так", — сказав він.

У медзакладі на Дніпропетровщині лікують родини військових
Військовослужбовець Андрій. Фото: Суспільне Дніпро

За словами чоловіка, у вересні 2023 року йому протезували колінний суглоб, а нині він повернувся в лікарню на реабілітацію. На третій день після операції він став на ноги.

Програму "Сім'я Героя" почали на прохання військових допомогти їхнім родинам, розказав генеральний директор лікарні Сергій. З січня 2024 року обстеження пройшли 300 сімей.

"Майже 40 спеціальностей, які надають медичні послуги. Це консультації спеціалістів вузькопрофільних, яких на жаль, немає в інших лікарнях. 32 людини вже одержали оперативне втручання і ми дуже раді, що можемо допомогти сім’ям героїв сьогодні видужати", — розповів він.

За словами Сергія, такі акції проводитимуть щомісяця. Для родин військових створили спеціальну чергу.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок