На Дніпропетровщині за тиждень на ГРВІ захворіли понад 11 тисяч людей. Статистика грипу та коронавірусу

На Дніпропетровщині за тиждень на ГРВІ захворіли понад 11 тисяч людей. Статистика грипу та коронавірусу

Лікарня, грип, коронавірус, Дніпро
Ілюстративне фото. Фото: Суспільне Дніпро

За тиждень, з 19 по 25 лютого, на Дніпропетровщині на гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ), включно із COVID-19, захворіли 11 694 людини. Про це повідомили в обласному лабораторному центрі МОЗ України.

За даними лабцентру, показник захворюваності на ГРВІ, зокрема грип, у порівнянні з попереднім тижнем знизився на 12,7%. Загалом це на 36% менше від встановленого епідпорогу.

Всього за тиждень в області шпиталізували понад 500 хворих з ГРВІ, майже половина з них — діти.

Як розповіли в лабцентрі, серед хворих на ГРВІ понад 3,5% людей — з COVID-19. За тиждень зареєстрували 247 випадків, що на 16% менше від попереднього тижня. 70 людей лікуються в стаціонарі. Зокрема, троє — в реанімації.

Що відомо про коронавірус

У 2020 році ВООЗ назвала поширення COVID-19 світовою пандемією. Тоді від коронавірусу помирав кожен 50-й хворий в усіх вікових групах. За даними лікарів, станом на травень 2023 року загалом за час пандемії у світі через хворобу померло 6,8 млн людей у світі, з них понад 111 тисяч — в Україні.

У травні 2023 року Всесвітня організація з охорони здоров'я (ВООЗ) оголосила про закінчення пандемії COVID-19. Про це сказав голова ВООЗ Тедрос Аданом Гебреєсус. Він також оголосив про припинення роботи надзвичайного комітету ВООЗ.

За його словами, 4 травня Комітет з надзвичайних ситуацій зібрався уп'ятнадцяте і рекомендував оголосити про припинення надзвичайної ситуації в галузі охорони здоров’я, що має міжнародне значення.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок