На Дніпропетровщині визначаються з новою назвою села Чкалівка

На Дніпропетровщині визначаються з новою назвою села Чкалівка

Чкалов, декомунізація, Дніпропетрощина
Пам'ятник Чкалову, ілюстративне фото. Фото: Суспільне

У Чкалівському старостинському окрузі Криворізького району Дніпропетровщини розпочали громадські обговорення щодо нової назви села Чкалівка: жителів просять пропонувати свої варіанти зміни топоніма. Про це йдеться в повідомленні Лозуватської сільської громади.

Відповідно до чинного законодавства, громада має запропонувати обґрунтований варіант нової назви на розгляд депутатам Верховної ради України, в чиїх повноваженнях перейменовувати назви населених пунктів, сказано в повідомленні.

"Просимо мешканців села долучитися та запропонувати свій варіант назви з обґрунтуванням. Нова назва не має повторювати назву іншого населеного пункту в межах Криворізького району. Наприклад, "Заріччя чи Надріччя, бо розташовано над річкою", — мовиться в повідомленні.

Збір пропозицій триватиме до 1 березня.

Також у громаді обговорюють перейменування вулиць. Загалом пропонують перейменувати 24 топоніми.

Що відомо про перейменування Чкалівки

  • 27 липня 2023 року набув чинності Закон України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії». Український інститут національної пам’яті вніс до переліку назв населених пунктів, які містять символіку російської імперської політики село Чкаловка Лозуватської громади.
  • Село Чкалівка в Лозуватській громаді назване на честь Валерія Чкалова (1904-1938) – російського радянського льотчика-випробувача, комбрига (1938), Героя Радянського Союзу (1936), глорифікованого радянською пропагандою з мілітарно-патріотичних міркувань.
  • У 2023 році на Дніпропетровщині в рамках деколонізації змінили 1185 топонімів. Лідером з перейменування став Кам'янський район.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок