Як допомогти жертвам сексуального насильства: у Дніпрі пройшов безоплатний тренінг

Як допомогти жертвам сексуального насильства: у Дніпрі пройшов безоплатний тренінг

Як виявити та реагувати на сексуальне насильство під час війни — про це говорили під час безоплатного тренінгу в Дніпрі. Окрім містян, до нього долучилися медики, викладачі та правоохоронці з Донецької та Запорізької областей. Загалом у заході взяли участь понад 60 людей, розповідає тренерка проєкту Ганна Тартинських.

Серед учасниць — Вікторія Вольська. Вона — переселенка з Донецька. Каже, у 2014-му році від сексуального насильства постраждали дві її подруги.

"Коли виїжджали з Донецька в 2014 році, то на блокпостах це були непоодинокі випадки. Але деякі були групові зґвалтування. І є такий випадок, що дівчина молода ще скоїла суїцид", — говорить жінка.

До заходу долучилася й переселенка з Бахмута Юлія Смолярчук. З рідного міста виїхала у травні 2022-го року. Тепер працює у Дніпрі та сама допомагає переселенцям.

"Я знаю, що дуже багато людей потерпіли від насильства, і я не виключаю, що, можливо, ми колись з ними зустрінемося. Це мої знайомі люди, це мої однокласники, люди, з якими я працювала", — каже вона.

Тренерка проєкту Ганна Тартинських зазначає, що жертвам сексуального насильства потрібно звертатися по допомогу.

"Через те навантаження на її психіку, на її організм, яке вона має після злочину, вона не може добре виконувати свої обов’язки. Вона може вийти з цієї сфери, може зруйнуватись її особисте життя, і далі члени її родини психічне навантаження понесуть в свої колективи", — говорить тренерка.

Як допомогти жертвам сексуального насильства: у Дніпрі пройшов безоплатний тренінг
На тренінгу в Дніпрі. Суспільне Дніпро

Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україні зафіксували понад 250 випадків сексуального насильства, пов’язаного з війною, розповідає адвокатка Юлія Сегеда.

Каже: наразі підрахувати кількість випадків сексуального насильства на захоплених РФ територіях неможливо. Говорить, що прогнозує збільшення звернень після деокупації українських територій.

Що відомо про насильство в Україні та світі

За статистикою, оприлюдненою міністеркою соціальної політики Юлією Соколовською на Міжнародному форумі UNFPA “Україна на шляху до подолання домашнього та гендерно зумовленого насильства”, кожна пʼята жінка в Україні потерпала від насильства. І хоча від цього також страждають діти, чоловіки, люди похилого віку, проте 90% постраждалих від насильства – саме жінки.

За інформацією ПРООН, від фізичного домашнього насильства в Україні страждає близько 2 мільйонів людей, а щороку гине близько 600 жінок.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок