Торгівля людьми під прикриттям реабілітаційного центру: у Дніпрі затримали чотирьох підозрюваних

Торгівля людьми під прикриттям реабілітаційного центру: у Дніпрі затримали чотирьох підозрюваних

Торгівля людьми, Дніпро
Затримання підозрюваних. Фото: Поліція Дніпропетровщини

У Дніпрі затримали чотирьох підозрюваних у торгівлі людьми під прикриттям реабілітаційного центру. Про це повідомили в обласній поліції.

За повідомленням, поліцейські встановили групу підозрюваних, які займалися вербуванням безхатченків та людей з алкогольною і наркотичною залежністю. Обіцяючи їм лікування та пристойні умови проживання, підозрювані направляли їх на тяжкі будівельні та земельні роботи. Жертвами фігурантів стали 50 людей.

Їх контролював 38-річний організатор реабцентру. Він набрав "вербувальників", а також займався розподілом коштів, отриманих від трудової експлуатації людей.

Поліція провела обшуки у будівлях двох центрів реабілітації. Під час них вилучили документацію, візитівки, мобільні телефони, банківські картки, чорнові записи тощо.

Чотирьом чоловікам вручили повідомлення про підозру за частиною 2 статті 149 Кримінального кодексу України (торгівля людьми). Їм обрано запобіжні заходи — тримання під вартою. Фігурантам загрожує позбавленням волі на строк від п’яти до дванадцяти років.

Про смертельні випадки в центрах для реабілітації хворих на наркоманію і алкоголізм журналісти Суспільного дізналися під час роботи над документальним фільмом-розслідуванням “Бити. Молитися. Тримати”. Над цією роботою команда працювала кілька місяців.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок