У Першотравенську на Дніпропетровщині чотири ліцеї перетворять на гімназії. Що ще передбачає реформа

У Першотравенську на Дніпропетровщині чотири ліцеї перетворять на гімназії. Що ще передбачає реформа

Школа
Школа на Дніпропетровщині (ілюстративне фото). Фото: Суспільне Дніпро/Юрій Тинний

У Першотравенську на Дніпропетровщині чотири ліцеї — № 1, № 3, № 4, № 5 — перетворять на гімназії з навчанням з 1 по 9 клас, а на базі ліцею №2 створять ліцей академічного спрямування з навчанням з 5 по 12 класи.

Про це повідомлено на сайті Першотравенської міської ради.

За даними з міськради, перепрофілювання закладів здійснюється з 2022 року і триватиме до 2027 року.

Як пояснили в міськраді, з минулого року припинили набір дітей до першого класу ліцею № 2, а з цього року — не брали учнів до 10- класів ліцеїв № 1 та № 3.

У поточному навчальному році в ліцеї № 2 вже функціонує чотири десяті класи та організовано навчання за 6-ма профілями: українська мова та література, англійська мова, історія, математика, фізична культура, біологія.

У червні 2024-го року ліцеї № 1 і № 3 востаннє випустять 11-ті класи і надалі будуть перепрофільовані в гімназії. Окрім того, з 1 вересня наступного року ліцеї № 4 та № 5 не набиратимуть 10 класи і також будуть згодом перепрофільовані.

За інформацією з міськради, реформування закладів загальної середньої освіти проводять задля покращення якості освітніх послуг в рамках переходу до 12-річної загальної освіти.

Чому школи стали гімназіями та ліцеями та що це означає на практиці

Зміни пов'язані з реформою Нової української школи, яка розпочалась шість років тому.

Після внесених змін, закони не передбачають термінів "школа", "загальносередня школа", "початкова спеціалізована школа", "ліцей-інтернат", "навчально-виховний комплекс" тощо.

Заклади освіти стали: початковими школами, гімназіями та ліцеями. Реформа передбачає, що назви позначатимуть рівень освіти, який надаватимуть в закладі:

  • Гімназії надаватимуть базову освіту (5-9 класи). Старших класів у гімназіях не буде.
  • Ліцеї надаватимуть профільну освіту (10-11 класи, надалі — 12 класи). По його закінченню випускник володітиме певним профілем. Ліцей може вміщувати в себе класи гімназії.

На початок