Дніпро має найвищий рівень забрудненості повітря серед міст України: що на це впливає

Дніпро має найвищий рівень забрудненості повітря серед міст України: що на це впливає

Дніпро має найвищий рівень забрудненості повітря серед міст України: що на це впливає
. Викиди одного з підприємтв міста. Фото: Суспільне Дніпро

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії Дніпро став містом з найвищим рівнем забруднення повітря в Україні за першу половину 2023 року.

Співзасновник громадської організації "SaveDnipro" Павло Ткаченко розповів Суспільному: основними причинами забруднення повітря є робота підприємств, вихлопні гази, пил виробництв, а також близькість регіону до лінії фронту.

"Викиди від вибухів ракет, техніка працює. Все це впливає на атмосферне повітря. Ми бачимо, що з заводів йдуть постійні викиди. Жителі постійно бачать звідти чорний, бурий дим", — говорить фахівець.

За його словами, Дніпро постійно перебуває у першій п’ятірці міст із забрудненості повітря. Раніше, каже, в лідерах були Маріуполь, Кривий Ріг та Донецьк, але через повномасштабну війну там неможливо виміряти якість повітря або ж місцеві виробництва зменшили свою діяльність.

Чому Дніпро має найвищий рівень забрудненості повітря серед міст України
Співзасновник громадської організації "SaveDnipro" Павло Ткаченко. Суспільне Дніпро

Місцеві жителі скаржаться на запахи від виробництв

Місцева жителька Любов живе неподалік від промислових об’єктів. Розповідає: через сморід вимушена закривати вікна в квартирі.

"Ну це жах. Димиться. Чорні клуби йдуть, особливо перед ранком. Буває, що вікна відкриєш, а потім швидко їх закриваєш", — сказала жінка.

Олена — переселенка з Запорізької області. У Дніпрі живе чотири місяці. Каже, одразу по приїзду почала відчувати запахи від виробництва.

"Особливо, коли сильний вітер, дуже чутно. Вікна дуже не відкриєш. Я алергік, я відчуваю. Починаю чхати", — говорить вона.

Чи контролюють рівень забрудненості

Павло Ткаченко зазначає: аби постійно мати інформацію про якість повітря, у Дніпрі та області повинні працювати станції моніторингу повітря. З початку повномасштабного вторгнення, каже експерт, вони не функціонують через брак фінансування.

Суспільне надіслало інформаційний запит до міськради, аби дізнатися, чи планують відновити роботу станцій моніторингу та як контролюють рівень забрудненості повітря. Відповідь оприлюднимо.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок