Міста-побратими Дніпра з восьми країн світу привітали дніпрян з Днем міста

Міста-побратими Дніпра з восьми країн світу привітали дніпрян з Днем міста

Міста-побратими Дніпра з восьми країн світу привітали дніпрян з Днем міста
. Суспільне Дніпро

Дніпро привітали з річницею заснування 14 міст-побратимів з Німеччини, Японії, США, Польщі, Литви, Чехії, Ізраїлю та Словаччини. За офіційною версією, Дніпру виповнилося 2467 років.

Про це мовиться у пресрелізі Дніпровської міської ради, який отримало Суспільне.

Серед тих, хто висловив підтримку дніпрянам цього дня, — міська голова Кельна Генрієтта Рекер, міський голова Осаки Хідеюкі Йокояма та очільник Любліна Кшиштоф Жук

"У протистоянні цій жахливій агресії Дніпро став символом рішучого самовизначення та героїчного опору. Ми відзначаємо цей день з надією на те, що в недалекому майбутньому зможемо святкувати День заснування Дніпра у свободі та мирі. І працювати разом заради кращого майбутнього — як друзі та партнери в обʼєднаній демократичній Європі", — сказала міська голова німецького міста Кельн Генрієтта Рекер.

"Вільнюс із вами. Вітаю вас також зі ще одним великим ювілеєм — партнерству Дніпра та Вільнюса цьогоріч виповнюється 25 років. Бажаю Дніпру та всій країні якнайшвидше відсвяткувати мир і перемогу. Вільнюс святкуватиме разом з вами", — говорить мер Валдас Бенкунскас.

Також свої вітання надіслали представники українських діаспор, союзів та спілок за кордоном.

Що відомо про міста-побратими Дніпра

Саном на 30 2023 року, у Дніпра було 20 офіційних міст-побратимів. Першим містом-партнером стало ізраїльське місто Герцлія у 1992 році.

Від початку повномасштабної війни, у Дніпра з'явилися три нових побратими – Кельн у Німеччині, Осака в Японії та Амарилло у США. Найактивніша співпраця з Кельном.

Найбільше міст побратимів у Дніпра з Польщею, Китаєм та Грузією – по два.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок