Перейти до основного змісту
На Covid-19 на Дніпропетровщині захворіло 15 священників

На Covid-19 на Дніпропетровщині захворіло 15 священників

На Covid-19 на Дніпропетровщині захворіло 15 священників
. ОДА Дніпропетровської області

У період з 17 по 22 липня зареєстровано спалах захворювання на коронавірус серед священнослужителів у п’яти відділеннях релігійної організації, а саме, 15 випадків. Про це повідомили у пресслужбі облдержадміністрації.

Серед захворілих 6 госпіталізовані, інші перебувають в самоізоляції.

Встановлено коло контактних осіб за місцем проживання та місцем проведення богослужінь. Загалом 29, з яких 9 позитивних.

У Свято-Преображенському соборі підтвердили спалах інфекції. За совами настоятеля храму отця Ярослава наразі коронавірус підозрюють у трьох д'яконів і чотирьох священників.

"Сказали що привезли з інших храмів, сказали що у нас передали таким чином. Хіба лише у нас? Такі ж справи у Миколаївському храмі в Кайдаках, така ж ситуація у Тихвінському монастирі, і в інших місцях", — говорить отець Ярослав — настоятель Свято-Преображенського собору.

На Covid-19 на Дніпропетровщині захворіло 15 священників
На Covid-19 на Дніпропетровщині захворіло 15 священників.

Зараз продовжується процес встановлення кола контактних осіб, проведенні дезінфекції приміщень релігійних організацій.

«Враховуючи місце мешкання та служби хворих, не виключена можливість подальшого розповсюдження спалаху захворювання серед священнослужителів та прихожан. Оскільки тільки по першому захворілому під час богослужінь в м. Дніпро та м. Петропавлівка за два тижні могли брати участь більше ніж 2 тис осіб», — говорить Роман Чуб, керівник обласного лабораторного центру.

«Епідеміологічне розслідування та протиепідемічні заходи тривають. Нажаль існує негативний досвід, коли в релігійних організаціях вже виникали спалахи, що приводили до тяжких наслідків та значного розповсюдженню хвороби. Тому ми звертаємося до керівників всіх релігійних організацій забезпечити проведення протиепідемічних заходів: використовувати засоби індивідуального захисту, захворілих священнослужителів відсторонити від контактів з оточуючими в рамках процедури самоізоляції, яка є обов’язковою, проводити очищення та поточну дезінфекцію приміщень, рекомендовано здійснювати релігійні заходи або на відкритому повітрі, або за умови перебування не більше однієї особи на 5 кв.м.», говорить Святослав Олійник голова Дніпропетровської обласної ради.

Що відомо

  • Імуно-ферментний аналіз — це вид аналізу, за допомогою якого виявляється комплекс «антиген — антитіло», який виробляється коли організм уражений вірусом. ІФА-тести аналізують сироватку крові, а не саму кров, як у випадку з експрес-тестами, і не матеріали мазків, як у випадку ПЛР (полімеразної ланцюгової реакції). У Центрі громадського здоров'я МОЗ України заявляють: ПЛР залишається єдиним видом дослідження, який дає підстави для встановлення діагнозу «COVID-19».
  • З 19 березня в Дніпропетровській області працює «гаряча лінія» 0 800 500 474. Її створили при Дніпропетровській ОДА для відповідей на запитання мешканців щодо протидії коронавірусу.
  • У лікарні імені Мечникова в Дніпрі відкрили канал дистанційної екстреної допомоги «Stop Covid-19». Телефони: +38(056) 713 5128, +38(056) 373 0916, +38(098) 3257513, +38(093) 207 5823, +38(066) 317 5525. З 8.00 до 17. 00 у робочі дні.
  • На Дніпропетровщині створили госпітальні бази для прийому пацієнтів на випадок коронавірусу, зокрема в Дніпровській міській лікарні №21 та інфекційній лікарні №1 Кривого Рогу.

Читайте також

  • Весілля в ресторані й богослужіння офлайн. На Дніпропетровщині виявили 36 випадків коронавірусу
  • Ще 13 держав відкрили кордони для українців – Кулеба
  • В Україні випробовують чотири препарати для лікування COVID-19

Топ дня
Вибір редакції
На початок